ColorMag

Yeşilay Yüksek Lisans Ve Doktora Burs Başvurusu Başladı

Yeşilay Yüksek Lisans Ve Doktora Burs Başvurusu 2021/10 Döneminde Başvuruları Başladı. Yeşilay, üniversitelerde, enstitülerde ve araştırma merkezlerinde tütün-sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar ve diğer bağımlılık türleri ile ilgili tez çalışması yapacak ve Yeşilay’ın bağımlılık çalışma alanlarına katkıda bulunacak yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs desteği sağlıyor.

Lisansüstü Tez Araştırma Bursu Destek Programı ile bağımlılıklar alanında yapılacak tez çalışmalarına destek veriyor. Yüksek lisans öğrencilerine 12 ay süreyle 2.000 TL, doktora ve tıpta uzmanlık öğrencilerine 18 ay süreyle 3.000 TL burs desteği verilecek.

Programın Amacı
Bağımlılıkla mücadele, içerdiği çok boyutlu mücadele alanlarına (alkol-tütün-madde-kumar-teknoloji ve diğer bağımlılıklar) yönelik akademik yayınların geliştirilmesini de gerektirmektedir. Bu alana gerek ulusal gerekse uluslararası uygulamalarla örnek oluşturacak bilimsel temelli çalışmalar büyük önem taşımaktadır.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti de bağımlılıkla mücadele kapsamında gerçekleştirilen bilimsel araştırmaları destekleme hedefiyle 2014 yılından bu yana verdiği lisansüstü tez araştırma burslarıyla bu alanda çalışmalar yapan öğrencileri desteklemektedir.

“Türkiye Yeşilay Cemiyeti Lisansüstü Tez Araştırma Bursu” ile bağımlılıklara yönelik bilimsel çalışmaların artırılması ve farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir. Türkiye’de sağlık bilimlerinden sosyal bilimlere kadar pek çok alanda bağımlılıkla mücadeleye çeşitlilik kazandırılması; uluslararası uygulamaların incelenmesi ve ulusal bazda bilimsel kaynak oluşturacak akademik yayınların artırılması amaçlanmaktadır.

Detaylı bilgi almak için burs@yesilay.org.tr mail adresine sorularınızı iletebilirsiniz.

Son Başvuru 30 Kasım 2021, Saat 17:30.

Başvuru Rehberi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Nasıl Gitmiş

Add comment