ColorMag

Sesini Duyan Var Burs Programı

Burs Hakkında

BU BURS FARKLI VAKIF VE DERNEKLERİN BİR ARAYA GELEREK OLUŞTURDUĞU “PAYLAŞTIKÇA İYİLEŞECEĞİZ” PLATFORMU TARAFINDAN VERİLMEKTE OLUP, BAŞVURULAR TEK KANALDAN ALINACAK, BURSİYER SEÇİMLERİ VE ÖDEMELER İSE HER VAKFIN VE DERNEĞİN KENDİSİ TARAFINDAN YAPILACAKTIR. PLATFORMA KATILAN BÜTÜN VAKIF VE DERNEKLERİN LOGOLARI BURSUN ANA GÖRSELİNE EKLENECEKTİR.

ŞU ANA KADAR KATILIMI KESİNLEŞEN VAKIF VE DERNEKLER :

  • BULGURCU VAKFI
  • HASAN FAYDASIÇOK EĞİTİM VAKFI
  • YARDIM GÖNÜLLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ
  • YÜCEL KÜLTÜR VAKFI
  • BİZİM ÇOCUKLAR GENÇLİK AKADEMİSİ DERNEĞİ (Sadece bir dönem devlet koruması altına girmiş ya da devlet korumasında yetişmiş çocuk ve gençlerimize yönelik) 

BURS KAPSAMI: Depremden etkilenen 11 ilde (Adana-Gaziantep-Şanlıurfa-Diyarbakır-Hatay-Kahramanmaraş-Malatya-Adıyaman-Osmaniye-Kilis-Elazığ) yaşayan veya eğitim almakta olan ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencileri başvurabilirler.

Sadece Bizim Çocuklar Gençlik Akademisi Derneği’nin bursu için, yukarıdaki kriterlere ek olarak, bir dönem devlet koruması altına girmiş olmak ya da devlet korumasında yetişmiş olmak şartı aranmaktadır.) 

CİNSİYET: Tümü

MÜKERRER BURS DURUMU: Herhangi bir vakıf, dernek, şirketten alınan burs ve KYK bursu ve kredisi bu bursa başvurmak için engel değildir.Ancak burs arayanlar aynı bursa birden fazla başvurmaları halinde  değerlendirilmeye alınmayacaklardır.

BURS GERİ ÖDEME DURUMU: Geri Ödemesiz

BURS TUTARI: İlköğretim:1.000 TL Ortaöğretim: 1.000 TL Yükseköğretim: 1,000 TL

BURS SÜRESİ: 12 ay

BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ: 01.03.2023

BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ: 30.09.2023

YÜKLENMESİ GEREKLİ EVRAKLAR:

  • Öğrenci Belgesi
  • İkametgah
  • Transkript (Yükseköğretim öğrencileri için)
  • Not Döküm Belgesi (Ortaöğretim öğrencileri için)
  • Varsa hakkınızda alınmış koruma kararının kopyası veya bir koruma kurumundan ayrıldığınıza dair belge

Burs başvurunuzu yapabilmeniz için https://bursverenler.org/#/ anasayfa linkinden giriş kısmına tıklayarak öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Halihazırda üye iseniz sadece login olmanız yeterlidir.

Burs başvurusu için TIKLAYINIZ

Burs başvuru tarihleri 1 Haziran – 16 Temmuz tarihleri arasında alınmaktadır.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Nasıl Gitmiş

Add comment