Nasıl Gitmiş

Muğla Fethiye’de 7 Gün Eğitim Kursu Projesi

Muğla Fethiye Erasmus+ Eğitim Kursu Tarihler: 24 Eylül – 02 Ekim 2022 Projenin Adı: Barış İçin Genç Artis Ev Sahipliği Genç Kültür Sanat Eğitim Derneği Genç Değişimi Kaizen Gate Otel ve Eğitim Merkezi

Proje Konusu:

  • Avrupa’da ortaya çıkan ve tırmanan güncel çatışmalar,
  • Avrupa topluluklarında nefret Çatışma ile mevcut durumda
  • Avrupa’da özellikle son Ukrayna vakasıyla birlikte tırmanışlar ve krizler, arasında iletişim olanağının sağlanması için acil bir ihtiyaçtır.
  • çatışmalardan doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen gençlerin topluluklar arasında ve içinde artan nefret ve şiddeti önlemek,
  • gençlerin buluşabileceği ve deneyimlerini paylaşabileceği güvenli bir alan yaratmak çatışmaları daha iyi anlamak ve bir çatışma dönüşümü sürecini başlatmak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

INFOPACK İÇİN TIKLAYINIZ

BİR GENÇ DEĞİŞİMİ OLARAK PLANLANAN PROJE, 5 ÜLKEDEN (Litvanya, Polonya, İtalya, Macaristan, Fransa) 32 Katılımcının (Ülke Başına 5) VE TÜRKİYE’DEN 7 KATILIMCININ KATILIMIYLA GERÇEKLEŞECEKTİR.

Barış İçin Gençlik”, barış eğitimi ve kültürlerarası öğrenme yoluyla gençlerin ve gençlik örgütlerinin katılımını sağlamayı ve birlikte yaşamak ve öğrenmek için güvenli bir alan sağlamayı amaçlıyor.Etkinlikler, eğitim metodolojisi olarak yaygın yöntemlerin kullanılacağı uluslararası bir ortamda gerçekleştirilecektir. Bir grubun enerji seviyesini artırmak ve beynin yaratıcı tarafına erişmesine yardımcı olmak için uygulanan kısa enerji vericiler olacaktır. Açık tartışma, ekip oluşturma etkinlikleri, atölye çalışmaları, konferanslar, enerji vericiler ve oyunlar olacak.Projenin sonunda katılımcılar, barış inşası, ayrımcılıkla mücadele konularında bilgilerini geliştirme ve ilgili yenilikçi faaliyetler aracılığıyla yeni iletişim yolları konusunda beceriler kazanma şansı bulacaklar.yaratıcılığa, sanata ve duygusal zekaya.

Katılımcı sayısı yaklaşık 32 kişi olacaktır. Genel olarak herkese açığız, ancak aradığımız profil, çatışma yönetimi konusunda deneyimli veya en azından bu tür ülkelerde yaşamış biri; bu sosyal konulara motive, proaktif ve duyarlı olmalarını bekliyoruz. Gençlik çalışanları memnuniyetle karşılanır, ancak aynı zamanda bu tür projelerde hiç yer almayan ve imkanları kısıtlı olan bazı insanları da aramızda görmek isteriz. Gençlik değişimlerinin kurallarına göre 18-30 yaş arası kişilere öncelik vereceğiz. Grup liderleri için yaş sınırı yoktur. İngilizce yeterliliği bir zorunluluk değildir.

Nasıl Gitmiş

Add comment