Nasıl Gitmiş

Güney İzlanda Turu / South Coast Iceland Tour

İzlanda’nın güney kıyıları, doğanın mucizeleriyle dolu muhteşem manzaraları ile sizi karşılıyor. İzlanda ile ilgili gördüğünüz her şey kendinizi farklı bir gezegende hissettiriyor gerçekten..

Golden Circle turunu GetYourGuide sitesinden alıp memnun kalınca Güney İzlanda turunuda burdan satın aldım. Tur 9 saat sürmekte ve otobüs içinde WiFi bulunuyor. Turu alırken 83.70 Euro ödedim şu an 1 Euro daha ucuz görünmekte turu incelemek için tıklayınız.

Güney İzlanda turu kapsamında 4 yer görmektesiniz bu yerler şunlardır:

Seljalandsfoss Şelalesi :

İzlanda’nın en ünlü şelalelerinden biridir. Şelalenin arkasından geçebileceğiniz harika bir patika var lütfen yağmurluğunuzu ve trekking ayakkabınızı yanınıza almayı unutmayın ve şelanenin arkasından ıslanarak yürümeyi deneyimleyin 🫠


2. Skógafoss Şelalesi


• 60 metre yüksekliğindeki bu şelale, etkileyici bir görünüme sahip dilerseniz yürüyüş parkurundan tepeye çıkarak tepeden manzarayı izleyebilirsiniz. Bilginiz olsunlar yukarıya çıkan parkur 15 dakika sürüyor kendinizi hazırlayın 🤝 Ayrıca İzlanda mitolojisine göre, Skógafoss’un arkasında bir Viking hazinesi gizli olduğuna inanılıyormuş.

3. Reynisfjara Siyah Kum Plajı


• Reynisfjara, İzlanda’nın güney kıyısında yer alan ve “Blacksand Beach” olarak da bilinen ünlü bir siyah kum plajıdır.Reynisfjara’nın siyah kumları, volkanik patlamalar sonucu ortaya çıkan lavların denizle buluşup hızla soğuması ve parçalanmasıyla oluşmuştur. Bu süreçte lav, ince taneli siyah kumlara dönüşmüş.

Plajın en dikkat çekici özelliklerinden biri olan bazalt sütunlar, lav akıntılarının hızla soğuyup büzülmesi sonucu oluşmuş. Bu soğuma sürecinde lav, altıgen prizma şeklinde sütunlara ayrılır. Reynisfjara’da görülen bu sütunlar, plajın karakteristik manzarasını oluşturuyor adeta sizi Game of Thrones içinde hissettiriyor zaten dizinin burda çekilen kısımları bulunmakta😍

4. Sólheimajökull Buzulu:

İzlanda’nın güney, Vík köyü ile Skógar köyü arasında yer alır.kilometre uzunluğunda ve 2 kilometre genişliğinde bir buzul. Park alanından kısa bir yürüyüşle buzulun ön kısmına ulaşabiliyorsunuz yürürken yeşilliğin ile buzulun oluşturduğu dağlar size görsel şölen sunuyor.

Bonus: Rehberli buzul yürüyüşleri, Sólheimajökull’da popüler bir aktivitedir. Profesyonel rehberler eşliğinde, güvenli bir şekilde buzulun üzerinde yürüyebilir ve buzulun muhteşem manzarasını keşfedebilirsiniz.


• Buz Tırmanışı: Daha maceraperestler için buzul tırmanışı, buzullarda yapılan en heyecan verici aktivitelerden biridir. Özel ekipmanlar ve rehberler eşliğinde buzulun buz duvarlarına tırmanabilirsiniz.

İzlanda Golden Circle Turu blog yazısını okumak için tıklayınız.

İzlanda’da en uyguna nerede kalınır merak ediyorsanız tıklayınız

İzlanda Kef Havalimanında şehir merkezine en uygun gidebileceğiniz blog yazısı için tıklayınız.

Nasıl Gitmiş

Add comment