Nasıl Gitmiş

İzlanda Reykjavík’de Konaklama

Reykjavík’te 27-31 Mayıs tarihleri arasında 4 gece 5 gün boyunca Loft HI Hostel Reykjavík’te konakladım. 6 kişilik kadın yatakhanesinde kaldım ve kahvaltı gibi ekstralar dahil değildi.

Genellikle kadın yatakhaneleri, karma yatakhanelere göre daha pahalıdır, ancak benim kaldığım tarihlerde daha ucuzdu. Örneğin, diğer popüler hostel olan Kex Hostel’de 8 kişilik karma yatakhanede konaklama fiyatı 210 Euro iken, ben Loft HI Hostel’de 4 gece için toplam 139 Euro ödedim. Odanın içinde ayrıca banyosu mevcut.

Loft-Hı hosteli booking üzerinden kontrol etmek isterseniz tıklayınız.

Kex Hosteli booking üzerinden kontrol etmek isterseniz tıklayınız.

İyi ki burayı seçtim rainbow street olarak bildiğiniz boydan boya gökkuşağı ile boyanan sokağa en popüler noktaya 1 dakika yürüme mesafesinde hostelim 🫠 

Oda da kalan diğer kadınların 4 ü Amerikalı diğeri de Japondu. Amerika oranı beni biraz şaşırttı hostelde de ayrıca daha çok Amerikalı gezginlerle tanıştım. 

Hostelin en üst katında resepsiyon ve kafe bulunuyor. Bu alanda rahatça çalışabileceğiniz alanlar olduğu gibi, sosyalleşip eğlenebileceğiniz ortamlar da mevcut.

Loft HI Hostel Reykjavík’teki konaklamam, merkezi konumu ve uygun fiyatıyla oldukça memnun edici oldu. Reykjavík’te ekonomik ve merkezi bir konaklama arıyorsanız, bu hosteli kesinlikle tavsiye ederim.

Screenshot

İzlanda Kef Havalimanında şehir merkezine en uygun gidebileceğiniz blog yazısı için tıklayınız.

İzladan Golden Circle turu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Nasıl Gitmiş

1 comment