ColorMag

AVUSTURYA’DA 12 Ay ESC Gönüllülük Projesi

ETKİNLİK AÇIKLAMASI

 • Gönüllüler çeşitli rollere sahip olacak ve bu nedenle hafif zihinsel engelli ve davranış sorunları olan insanlarla çalışmak için paha biçilmez deneyim ve beceriler kazanacaklar. Bu kursta yaşam tarzlarının yanı sıra engellilik sorunları ve yerel toplumun karşılaştığı sorunlar hakkında çok şey öğrenecekler. Ayrıca engelli insanlarla birlikte nasıl çalışacaklarını ve becerilerini nasıl artıracaklarını ve bağımsızlıklarını nasıl teşvik edeceklerini öğrenecekler. Başvuran gönüllülerin her birinin dört çalışma alanımızdan birinde çalışmayı seçme şansı olacaktır:
 1. tarım
 2. marangozluk
 3. bitki fidanlığı
 4. çiftlik dükkanında gastronomi

Başvururken lütfen hangi alanda ilgilendiğiniz belirtin. Sunnahof’ta gönüllü olarak dahil olabileceğiniz birçok farklı şey var. Her çalışma alanının kendine özgü cazibesi, öğrenme olanakları ve zorlukları vardır. Çalışma alanından bağımsız olarak, gönüllünün temel işi, engelli kişilerle birlikte görevlerdir.

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

 • Diğer gönüllülerle birlikte organizasyonun yanındaki evde yaşayacaksınız.
 • Kendinize ait bir odanız olacak ve iki banyoyu ve mutfağı + oturma odasını diğerleriyle paylaşacaksınız.
 • Hafta boyunca öğle yemeğinizi HO’da alacaksınız. Sabah, akşam ve hafta sonu kendi başınıza / diğerleriyle birlikte yemek yapmalısınız. Bunun için yiyecek satın almak için fazladan yiyecek parası alacaksınız 🙂
 • Tren ve otobüslerin bulunduğu altyapı kolay ve hızlıdır ve ayrıca emrinizde bir bisiklet de olacaktır.
 • Ayrıca, her gönüllüye tüm Vorarlberg bölgesinde toplu taşıma araçlarının ücretsiz kullanımı için bir bilet verilecektir!

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllü aşağıdaki eğitim ve fırsatlara sahip olacaktır; – Varışta Eğitim; NA Avusturya – Ara Dönem Toplantısı tarafından düzenlenen; NA Avusturya

 • Almanca kursu tarafından düzenlenen; destekleyici / koordine eden kuruluş tarafından düzenlenen – Destekleyici / koordinatör kuruluşla birlikte düzenli değerlendirme toplantıları – Ev sahibi kuruluştaki mentorunuzla düzenli toplantılar.

KATILIMCI PROFİLİ

Zihinsel engelli ve davranış sorunları olan insanlarla günlük işlerde çok fazla deneyim toplamak isteyen açık fikirli insanlar arıyoruz. Gönüllünün, özellikle engelli insanlarla yapılan çalışmalar için önemli işler için yüksek bir motivasyon getirmesini bekliyoruz. Dahası, gönüllünün sabit bir kişiliği vardır, böylece engelli kişileri potansiyellerini ve yeteneklerini gerçekleştirmeleri için teşvik edebilir ve onlara eşlik edebilir.

AKTİVİTE TARİHLERİ : 06/09/2021 – 31/08/2022 döneminde toplam 51 hafta

AKTİVİTE KONUMU : 6811 Göfis Avusturya

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Add comment