ColorMag

ALMANYA’DA Kısa ve Uzun Dönem ESC Projesi

TÜRKİYE’DEN ALMANCA KONUŞAN KİŞİLER İÇİN AÇIK ESC GÖNÜLLÜLÜK POZİSYONU


Uzun ve Kısa vadeli
Almanca konuşabiliyor musun? Yeni deneyimler konusunda tutkuluysanız, sizin için doğru işi bulabiliriz!

Aktiviteler


Projelerimize gönüllü olmaları ve ekibimizle tanışmaları için 20-30 yaş arası dört gönüllümüzü Detmold’a getireceğiz. Bu gönüllüler cinsiyet açısından eşit olarak dağıtılacaktır. Gönüllülerden en az ikisi, daha az fırsattan (özellikle coğrafi, sosyal ve ekonomik engellerden) gelen gençler olacaktır. Bu gönüllülere Detmold’daki ekibimizin bir parçası olma ve onlardan metodolojilerimizi, bilgi birikimimizi ve çalışma etiğimizi öğrenme şansı vereceğiz. Ayrıca, atölye ve film kulüplerimiz aracılığıyla onlara Almanca öğretecek ve kültüre alışmalarına yardımcı olacak etkinlikler ve etkinlikler düzenleyeceğiz, ayrıca film ve müzik tarihi hakkındaki bilgilerini artıracağız.

Bu gönüllülerden ikisi, Uluslararası Kısa Film Festivali Detmold’un hazırlanması için 12 ay boyunca ekibimize katılacak. Çalışmaları, bir film festivalinin yapımını öğrenmek, organizasyon boyunca bize yardımcı olmak, arşivlerde bize yardımcı olmak, sosyal medya ve basın bültenlerinde yardımcı olmak, film izleme ve seçme sürecinin bir parçası olmak ve yönetmenlerle tanışmak gibi etkinlikleri içerecektir. filmlerin yanı sıra festivalin bir parçası olan diğer konser ve sergilere de yardımcı oluyor. Bu gönüllüler, özellikle film ve festival organizasyonuyla ilgilenenler olacak, bu nedenle gönüllü çalışmaları boyunca bizimle birlikte çalışacaklar, konu hakkında daha bilgili olacaklar.

Sonbaharda bir gönüllü, Kendi Resminizi Alın projemizin hazırlıklarında bize yardımcı olacak ve mekanın organizasyonuna yardımcı olmaktan, katılımcılara geliş ve gidişlerinde yardımcı olmaktan sorumlu olacaklar. Bu gönüllü, iyi arabuluculuk becerilerine ve gidenlere sahip biri olarak seçilecektir. Farklı ülkelerden birçok gençle tanışacaklar ve bir Erasmus + Gençlik Değişiminin nasıl organize edileceğini öğrenecekler. Bu gönüllüyü iki ay Detmold’da ağırlayacağız.

Detmold’da özellikle göçmen ailelerin çocuklarına ve engelli insanlara yönelik olarak yaptığımız yerel projelerden bir gönüllü sorumlu olacak. Bu gönüllü, dünyayı etkileme arzusu ile topluma aktif katılımla ilgilenen biri olarak seçilecektir. Bu gönüllü, yerel ve bölgesel STK’lar ve dayanışma grupları ile haftalık olarak buluşacak, Detmold’daki okul ve yerel sanat merkezleriyle bir araya gelecek ve bu projelerin görünürlüğü konusunda bize yardımcı olacak. Bu gönüllüyü Detmold’da aylarca ağırlayacağız.

EuropeanSolidarityCorps programı seyahat masraflarını, konaklama, sigorta, yemek ve cep harçlığını kapsar.

ESC programı aracılığıyla gönüllülük, gençlerin farklı alanlardaki becerilerini güçlendirmeleri, yeni deneyimler ve bilgiler edinmeleri ve diğer kültürlerle yakınlaşmaları için harika bir fırsattır.
18-30 yaşları arasında, yurtdışında fırsat mı arıyorsunuz? Bugün planlamaya başlayın, fırsatları kontrol edin ve lütfen bizimle iletişime geçin! İletişim için tıklayınız.

Mail adresi : info@kultur-art.com

Add comment