ColorMag

Workaway Nedir ?

Workaway ile yeni yerler keşfedebilir, yeni insanlar tanışabilir, farklı kültürleri öğrenebilirsiniz.

Gittikleri şehirleri, ülkeleri üstünkörü gezip, sadece turistik yerlerinde ziyaret edip fotoğraf çekmenin daha ötesinde orada belli bir süre yaşayarak, oranın dilini ve geleneklerini öğrenerek gerçek bir deneyim yaşama amacında olan insanların sayısı her geçen gün artıyor.

Yeteneklerinize göre bazı işleri yapmak suretiyle haftada belli saatte çalışıp ve bunun karşılığında ev sahibi (host) tarafından konaklama, yeme-içme gibi temel ihtiyaçların karşılandığı, boş zamanlarınızda gezebileceğiniz ve hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir sistem Workaway.

Günümüz gençleri ve gezginleri arasında oldukça popüler olan bu sistem paylaşıma dayalı, ücretsiz yaşam olanağı, yeni işler veya sevdiğiniz işleri yapmaya olanak tanımaktadır.

Workaway Nedir?

Workaway.info; kendine şeyleri farklı yapmayı misyon edinen Workaway, küresel gönüllülerden oluşan gerçek bir paylaşım topluluğu yaratmayı amaç edinmiştir. Sloganlarını “günlük bir kaç saat yardım karşılığında kültürel değişim, yemek ve konaklama” diye belirlemişler. Binlerce kullanıcısı olan sitenin aylık ziyaretçi sayısı 10 milyonu geçmektedir. Kültür avcısı, yenilikçi ve gezmeye ve değişime tutkulu, öğrenmenin ve keşfetmenin hiç durmaması gerektiğine inanan bir grup tarafından kurulmuştur.

Workaway Nedir?

Siteye projesinde çalıştırmak için gönüllü arayan ev sahibi (host) ya da sevdiği işi yapacak veya projeye destek olurken hayallerindeki yerde yaşamak isteyen gönüllü (volunteer) iki farklı şekilde kayıt olunmaktadır. Ev sahibi ya da gönüllü olarak seçilen role göre profil doldurulduktan sonra uygun bir gönüllü veya proje araması yapılabilir. Dil öğrenme-öğretme, hizmet işleri, çocuk bakıcısı, çifçilik-tarım, sanat projeleri, bilgisayar ve program kullanma başta olmak hemen her konuda Workaway projesi bulunabilir. Şimdi nasıl bir şey olduğu şekillenmesi için workaway.info‘nun videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Nasıl Gitmiş

Add comment