ColorMag

Uluslararası Ticaret Ağı Derneği (UTRADER)  Bursu

Bütün eğitim düzeyindeki öğrenciler için karşılıksız burs verilecektir.

Burslar yıllık olarak hesaplanır ve ödemeler aylık olarak düzenli bir şekilde yapılır. İstisnai durumlar haricinde, öğrenciler bursu eğitim dönemindeki aylar alır. Fakat ihtiyaca yönelik durumlarda öğrencilere acil olarak ihtiyaçlarını gidermesi için sireksiz bir şekilde burs  verilebilir. Bu kapsama dahil olmak isteyen öğrenciler derneğe direkt olarak başvuruda bulunmalıdır.

Bursu almaya hak kazanan adaylar, açıklama sonrası en geç 10 gün içinde talep edilen belgeleri dernek yönetimine teslim eder ya da posta olarak yollar.

Bursun verileceği süre ise, burs başlangıç tarihi itibarinden başlayıp bursiyerin öğrenimi gördüğü program sonuna kadar devam eder.

Öğrenimine devam edip bir üst sınıfa geçerse bursu ertesi sene de devam edecektir.

Uluslararası Ticaret Ağı Derneği (UTRADER) Burs başvuru koşullarını sağlamayan kişilerin başvuruları değerlendirilmeyecektir.

Burs miktarı ne kadardır?

500 TL

Karşılıksız mı?

Evet karşılıksızdır. Geri ödemesiz.

Burs için Başvuru Koşulları Nelerdir?

Devlet eğitim kurumlarında örgün okuyan veya özel okullarda %100 burslu okumak

Eğitiminin devam etmesi için maddi desteğe gereksinim duyması.

Öğrenciliğe yakışmayan davranışlarda bulunmamak, ülkemiz ile ilgili olumsuz davranışlarda bulunmamak buna yönelik hakkında yazılı kararın bulunmaması.

GANO ortalaması olduğu dönem itibarıyla minimum 100’lük sistemde 50 veya 4’lük sistemde 2 olmalıdır. Yeni kayıt olan öğrenciler için bu koşul aranmıyor. Özel durum sebebiyle bu ortalama altında olan kişilerin kabul edilmesi Dernek Yönetim Kurulu. yetkisindedir)

SGK’ya bağlı olarak çalışan ya da başka bir yerden burs, kredi almamak ( KYK’dan alınan kredi hariç),

Karakteri sağlam ve güvenilir olan kişiler,

Son başvuru: 15 Şubat 2022 

Ayrıntılı bilgiye erişmek için tıklayınız

Başvuru yapmak için tıklayınız

Nasıl Gitmiş

Add comment