NasılGitmiş.com

Ücretsiz Sertifikalı Osmanlı Türkçesi (Osmanlıca) Eğitimi

Online Osmanlı Türkçesi Eğitimi ile Osmanlı Türkçesi imlâsında kullanılan harfler ve bunların kullanıldıkları yerler öğrenilecektir. Harfleri tam anlamıyla tanıyan öğrenciler Osmanlı Türkçesi’ndeki çoğu kelimeler, kelime kökenleri, cümle oluşturma, bazı metinleri okuma hakkında daha kolay fikir sahibi olabileceklerdir.

Online Osmanlı Türkçesi Eğitimi

Günümüzde Osmanlı Türkçesine “Osmanlıca” denilmesi de yaygınlık kazanmakla birlikte sanki Türkçe’den farklı bir dilin adıymış gibi algılanmaya müsait olmasından dolayı ayrı bir dil anlamında “Osmanlıca” tabirini kullanmak doğru değildir. Zira Osmanlıca diye müstakil bir dil yoktur. Ancak kullanılan alfabe itibarıyla “Osmanlıca” denebilir. Bu tartışmaları bir yana bırakacak olursak bugün yaygın biçimde söylenen “Osmanlıca” tabirinden de başka bir dil anlaşılmayıp Latin alfabesinden önce Arap alfabesiyle yazdığımız Türkçenin kastedilmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Osmanlı Türkçesi Eğitimi Konu Başlıkları:

  • Osmanlı Türkçesi Alfabesi
  • Osmanlı Türkçesinde İmla Harfler
  • Osmanlı Türkçesinde Ekler
  • Osmanlı Türkçesine Arapçadan Gelen Unsurlar
  • Osmanlı Türkçesine Farsçadan Gelen Unsurlar
  • Örnek Metinleri Okuma

Osmanlı Türkçesi Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Bu eğitimde Osmanlı Türkçesi imlâsında kullanılan harfler ve bunların kullanıldıkları yerler öğrenilecektir. Harfleri tam anlamıyla tanıyan öğrenciler Osmanlı Türkçesi’ndeki çoğu kelimeler, kelime kökenleri, cümle oluşturma, bazı metinleri okuma hakkında daha kolay fikir sahibi olabileceklerdir.

Osmanlı Türkçesi Eğitimi​ 24 Mayıs 2021 tarihinde başlayacaktır. (İlk 500 kişi ücretsizdir)

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için TIKLAYINIZ.

Nasıl Gitmiş

1 comment