ColorMag

Türkiye-Avrupa Dersleri, Friedrich Naumann Vakfı

Program Hakkında

Friedrich Naumann Vakfı, dünya genelinde altmıştan fazla ülkede toplumun her kesiminin refahı için gerekli olan özgürlük ilkesini teşvik etmeyi amaçlamakta ve insan haklarının, hukukun üstünlüğünün ve demokrasinin desteklenmesi için çeşitli diyalog programları düzenlenmektedir. Uzun yıllardır vermekte olduğumuz Avrupa değerleri eğitimini yenilenmiş bir formatta, katılımcıların bilgi düzeylerini arttırma ve pratikte bir deneyim kazandırma amacıyla sizlere sunuyoruz. Liberal değerlerin aynı zamanda Avrupa değerleri olduğuna inanıyoruz.

Hangi Konular İşlenecek?

AB Değerleri, Entegrasyon Tarihi, Kurumlar ve Politika Yapımı, Ulusal Siyasetin Avrupalılaşması, AB’nin Üye Devletlere Etkisi, AB’nin Dış Politikası (Göç, Güvenlik, Enerji Politikaları), Sağ Popülizmin Yükselişi, Genişleme ve Komşuluk Politikaları, Tarihsel Perspektifte Türkiye-AB İlişkileri, Türkiye-AB İlişkilerinde Güncel Sorunlar

Genel Bilgiler

Program Okan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zeynep Alemdar tarafından modere edilecektir.
– Program, 12 Ekim – 30 Kasım 2021 tarihleri arasında her hafta Salı günleri 18:00-21:00 arası video konferansı şeklinde gerçekleşecektir.
– Programın %80’ine kamera ve ses bağlantısı ile katılan ve eğitmenler tarafından başarılı bulunan katılımcılara program sonunda katılım belgesi verilecektir.
– Program Avrupa Birlği’ne profesyonel olarak ilgi duyan öğrencilerin, aktivistlerin, sivil toplum çalışanlarının ve genç profesyonellerin başvurusuna açıktır.
– Programa katılım ücretsizdir.
– Program Türkçe gerçekleştirilecektir, İngilizce oturum için çeviri sağlanacaktır.
– Son başvuru tarihi: 3 Ekim 2021
– Sorularınızı turkey@freihiet.org adresine iletebilirsiniz.


Detaylar ve başvuru için TIKLAYINIZ.

Nasıl Gitmiş

Add comment