ColorMag

Turkcell HaCXathon 24 Haziran’da Başlıyor!

HaCXathon Nedir?

HaCXathon: Genellikle farklı disiplindeki kişilerin 3-5 kişilik takımlar halinde bir araya gelip, tasarım odaklı düşünce metodolojisi ile kısa bir süre içerisinde fikir ürettiği etkinliktir.

HaCXathon ile amacımız; tüm takımların rekabet içerisinde yarışırken, Müşteri Deneyimi (CX) stratejimize hizmet eden ve müşterilerimiz için fark yaratan deneyimler/yaklaşımlar tasarlamaktır.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Ne zaman ortaya çıktı?

Turkcell’de ilk HaCXathon etkinlikleri 2020 yılında şirket çalışanlarıyla başladı. 2021 yılında bu yolculuğumuza üniversite öğrencilerini de dahil ettik.

2022 itibariyle de Turkcell’deki farklı iş birimlerine özel tasarladığımız etkinliklerimize, hem üniversite öğrencilerini hem de müşterilerimizi dahil ediyoruz. Ayrıca Turkcell yöneticilerinden oluşan mentorlarımız bu süreçte yer alarak deneyimlerini paylaşıyorlar.

Bugüne Kadar Neler Yapıldı?

2020 yılında Turkcell çalışanlarıyla başlatılan HaCXathon’larda bugüne kadar toplam 500+ Turkcell çalışanı, 350+ üniversite öğrencisi, 150+ Turkcell mentoru yer aldı. Ayrıca her bir HaCXathon’da üretilen fikirler arasından en iyi üçer fikir seçilerek ödüllendirildi.

ÖDÜLLER

Dereceye giren ilk üç takımın üyelerine verilecek ödüller

Nasıl Gitmiş

Add comment