NasılGitmiş.com

Tunus’ta 2 Ay ESC Gönüllülük Projesi

Türk katılımcılar için Tunus’ta 2 ay Gönüllü olma fırsatı!

ESC gönüllülük programı kapsamında Tunus / Sousse şehrinde gerçekleştirilecek 2 aylık ESC projesi için 4 katılımcı seçilecek ve projeye gönderilecektir. Gönüllülerin yeme, içme, konaklama, seyahat ve cep harçlığı masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Projenin detaylarına ulaşmak ve başvuru yapmak için aşağıdaki linki takip edebilir, sorularınızı

itstimetovolunteer@gmail.com adresine iletebilirsiniz.

ACTIVITY DESCRIPTION

01.04.2021 – 01.06.2021 tarihleri arasından Tunus’da gerçekleştirilecek ESC projesi için 4 gönüllü seçilecek ve projeye dahil edilecektir. Proje gönüllülük ve gençlik katılımı ile ilgilidir. Projede sosyal farkındalık çalışmaları, atölye çalışmaları, gençlik merkezi ziyaretleri, sportif faaliyetler, kültürel çalışmalar, hobi ve mesleki çalışmalar, İngilizce kursları gibi faaliyetlere yer verilecektir. Proje kapsamında gönüllülerin akranlarıyla ve farklı ülke vatandaşlarıyla işbirliği yapabilmeleri ve birlikte çalışabilmeleri, farklı kültürleri ve farklılıkları kolayca kabul etmeleri ve gönüllü çalışmayı ücretli çalışmadan üstün tutmaları beklenmektedir. Katılımcıların geçerli bir pasaportu olmalıdır.

ACCOMMODATION, FOOD AND TRANSPORT ARRANGEMENTS

Proje için yaş aralığı 18-30 ‘dur. Potansiyel katılımcıların yanı sıra (Ekonomik ve sosyo-kültürel açılardan) dezavantajları bulunan katılımcıların projeden faydalandırılmasına olanak sağlanacaktır. Proje konaklama ve yeme içme masrafları ücretsiz olup, https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/distance-calculator_en web sitesindeki mesafe bandı göz önüne alınarak 360 Euro’ya kadar seyahat masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır. katılımcılara aylık cep harçlığı + yeme içme masrafları olarak 190 Euro ödenecektir. Katılımcılar CİGNA sağlık sigortası ile sigortalanacaklardır.

TRAINING DURING THE ACTIVITY

Eğitim ve destek: Gönüllülerin ihtiyaç duyması halinde, ev sahibi kuruluş, faaliyetlerinin her biri için eğitim ve destek organize edilecektir. Vize: Gönüllünün orijinal faturayı sağlaması durumunda, gönüllünün vize masrafları koordinatör kuruluş tarafından geri ödenecektir. Mentör: Gönüllünün kişisel destek için bir Mentörü olacaktır. Proje aktiviteleri ve detayları hakkında daha fazla bilgi için: https://www.mailo.com/attachlinks.php?id=MTg2ODQuPGVhLW1pbWUtNjAzOTUwZDMtMzkwMi0zNzI2M2EyOEB3d3ctOC5tYWlsby5jb20%2b linkinden ulaşabilirsiniz.

PARTICIPANT PROFILE

Proje konusuna ilgi duymak, farklı kültürlere ilgi duymak, yaratıcı, aktif, açık fikirli ve takım çalışmasına açık olmak, gönüllü olarak çalışabilir ve sorumluluk almaya hazır olmak, eğitime ve yeniliklere açık olmak, kendi ülkesi ve gönderen kuruluş en iyi şekilde temsil edebilmek, en azından kendini ifade edebilecek şekilde İngilizce konuşabilmek, çözüm odaklı ve hoşgörülü olmak, planlı çalışan ve Erasmus + programlarının tüm kurallarını kabul etmek, dezavantajlı statüde (sosyal, kültürel, ekonomik, coğrafi) olmak, 18-30 yaşları arasında olmak.


Detaylar ve başvuru için: https://europa.eu/youth/solidarity/placement/26133_en

Son başvuru tarihi: 22.03.2021

Nasıl Gitmiş

Add comment