ColorMag

SLOVAKYA’DA 12 Ay ESC Gönüllü Projesi

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Gönüllülük fırsatı, katılımcının ziyaret eden sanatçılar, organizatörler ve etkinlik yapımcıları ile işbirliği yapma isteklerini yansıtır. Kültür merkezi, etkinliklere teknik destek (ışık ve ses), mekan ve çevresinin bakımı alanlarında yeni şeyler öğrenme ve deneyim kazanma fırsatları sunar. Merkez, katılımcıya bazı düzenli kurum içi görevlere ve yardım görevlerine katılımın yanı sıra kendi başına başlatılan faaliyetlerden (etkinlikler, çalıştaylar, konferanslar, toplantılar vb.) – kültür merkezinin günlük çalışması – teknik yardım – ses mühendisliği – teknik yardım – konser ve performansların hafif tasarımı – manuel çalışma ve park bakımı – prodüksiyon, sanatçılara bakım ve kafe hizmeti – etkinlikleri ve yerel yaşamı belgeleme – fotoğraflar, videolar, dijital teknoloji – dış mekan ve boş zaman aktivitelerini organize etmek.

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞTIRMA DÜZENLEMELERİ Yiyecek, Ev Sahibi kuruluş tarafından nakit para şeklinde sağlanacaktır. Gönüllü, kültür merkezine yürüme mesafesindeki tüm olanaklara sahip ortak bir dairede kendi odasına sahip olacak. Gönüllü ile işbirliği içinde Ev Sahibi kuruluş tarafından seyahat düzenlemeleri sağlanacaktır. Gönüllü gelmeden önce seyahat masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır. Seyahat gerektiren faaliyetler durumunda, örn. Bölgenin diğer bölgelerinden STK’larla işbirliği, katılım atölyeleri ve Ulusal Ajans tarafından düzenlenen etkinlikler, ev sahibi kuruluş tarafından ele alınacaktır.Etkinlik Esnasında Eğitim Katılımcıya tercihlerine ve öğrenme hedeflerine göre çeşitli eğitimler verilecektir: – -Varış eğitimi (organizasyona ve yerel topluma giriş) -dil kursu -Hizmet süresince rehberlik programı -Ev sahibi kuruluştan günlük destek -kültür merkezinde düzenlenen atölye çalışmalarına ücretsiz katılım (örn. fotoğraf, dans, ses ve ışık tasarımı)

KATILIMCI PROFİLİ: Bir takımın parçası olarak rahat çalışma ve farklı gruplarla çalışma, İyi zaman yönetimi becerilerine sahip ve gözetim altında çalışabilme, Kültürel, dini ve etik standartları göz önünde bulundurarak, farklı geçmişlere sahip insanlarla çalışırken sağduyu kullanma becerisi , Yeni şeyler öğrenmeyle ilgilenme (ör. Yabancı dil becerileri, iletişim becerileri, sanat istik ve el becerisi, öğrenme becerileri), Yaratıcılığını geliştirmeye açık ve esnek olma ve kendin yap tutumu, Açık fikirli, sorumlu, meraklı ve maceracı olma.

AKTİVİTE TARİHLERİ 01/01/2021 – 31/12/2021 döneminde toplam 52 hafta AKTİVİTE KONUMU Nám. SNP 16, 97401 Banská Bystrica Slovakya

DEADLINE FOR APPLICATIONS

 Application deadline: 20/01/2021

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Add comment