Nasıl Gitmiş

Şişecam First Step Yaz Staj Programı


Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. Bugün dünyada cam ev eşyasında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcamda ise en büyük beş üretici arasından yer alan Şişecam, dünyanın en büyük sekizinci soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.
Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj, kimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de üretim faaliyetlerini yürütmektedir.
Şişecam, 85 yıllık deneyimi, 22 bin çalışanı, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir şirket olarak, ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

Genel Nitelikler
• Ünivers

itelerin Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler veya Sosyal Bilimler Fakülteleri’nde 3. veya 4. sınıfta okuyorsan
• İyi seviyede İngilizce biliyorsan
• Öğrenme çevikliği ve analitik düşünme becerilerine sahipsen
• İletişimine güveniyor, iyi bir ekip oyuncusu olduğunu düşünüyorsan
Şişecam’ın Genel Müdürlük birimlerinde, Ar-Ge merkezinde veya Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan fabrikalarında yaz stajını gerçekleştirmek ve kariyerinde ilk adımı atman için aramıza seni de bekliyoruz.

Program İçeriği


• Staj süresi en az 20, en çok 60 iş günüdür.
• Staj dönemi için Haziran, Temmuz veya Ağustos aylarından sana uygun olanı tercih edebilirsin.
• Zorunlu Staj başvuruları kabul edilmektedir.
• Zorunlu stajın olmaması durumunda, okulun SGK’yı karşılıyor ise programımıza başvurunu yapabilirsin.

Şişecam ”First Step” Yaz Staj Programı’nın parçası olarak;

• Fabrika’da gerçekleştireceğin stajınla tüm farklı üretim şekillerini gözlemleyebilir ve fabrikada çalışma ortamını yerinde deneyimleyebilirsin.
• Genel Müdürlük’te gerçekleştireceğin stajında, Tedarik Zinciri, Satış/ Pazarlama, Muhasebe/ Finans, İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim, Strateji/ İş Geliştirme gibi bölümleri yerinde gözlemleme ve bu ekiplerin bir üyesi olarak proje çalışmaları gerçekleştirebilirsin.
• Bilgi Teknolojleri ekiplerinde yer alarak büyük veri ile çalışma, veri analitiği, makine öğrenmesi, siber güvenlik uygulamaları ve bulut tabanlı yazılımları keşfetme fırsatı yakalayabilirsin.
• Ar-Ge Merkezi’nde ise; araştırma ve teknolojik geliştirmeleri inceleyerek, uluslararası ölçekteki laboratuvarlarda çalışmayı deneyimleyebilirsin. Tasarım merkezinde cam tasarım süreçlerini yerinde gözlemleyebilirsin.

Şişecam First Step Yaz Stajyeri olarak İstanbul-Tuzla’da yer alan Genel Müdürlük birimlerinde, Kocaeli-Çayırova’da yer alan Ar-Ge Merkezinde, Ankara, Bursa, Eskişehir, Mersin, Denizli, Lüleburgaz, Balıkesir, Bilecik, Yalıköy, Aydın ve Karabük’te yer alan tesislerde stajını gerçekleştirebilirsin.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Nasıl Gitmiş

66 comments