ColorMag

POLONYA’DA 12 AY ESC Gönüllülük Projesi

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Proje aşağıdaki faaliyetlere sahip olacaktır: – EDUQ Derneği’nden dört uzun vadeli gönüllü (Kıdemli yardım Noktası, Aile Destek Noktası, gönüllü Kulüp) ve dört kısa vadeli gönüllü (Sosyal Animasyon Merkezi) yerleşim Kulübünün faaliyetinin bir parçası olarak TEMEL Gönüllü faaliyetleri, katılacakları iş veya bölüme bağlı olarak farklılık gösterecektir. Aşağıdaki önerilen eylem gönüllüleri var: ÜST DESTEK NOKTASI AİLE DESTEK NOKTASI AİLE DESTEK NOKTASI Gençlik KULÜBÜ Gönüllüler, çalıştıkları her yerde kendi inisiyatiflerini almaya teşvik edilecektir. Ayrıca dil sınıflarına katılacaklar ve bu durumda dil dersleri verecekler, her eylem AYRICA orta öğretim ve kültürlerarası faaliyetleri İÇERECEK ve Avrupa Dayanışma Birliğini teşvik edecek

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

KONAKLAMA / YİYECEK Gönüllüler kiraladığımız dairelerde yaşayacaklar. Gönüllülerin her birinin kendi yemeklerini hazırlayacakları ayrı bir odası, banyosu ve diğer gönüllülerle paylaşılan mutfağı olacak. Kısa süreli gönüllülük durumunda, bir odayı başka bir gönüllü ile paylaşma olanağına izin veriyoruz. Bazı yemeklerini kendi kendilerine hazırlayacaklar ve bir kısmını EDUQ tarafından işletilen Şehir Barında yiyebilecekler. YEREL ULAŞIM Lębork’ta yaşayan gönüllülerin toplu taşıma araçlarını kullanmalarına gerek kalmayacak. Lębork yakınlarında yaşıyorlarsa, aylık biletler karşılanacak.

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, Polonya Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen varışta ve miod dönemlik eğitimlerde yer alacak.

KATILIMCI PROFİLİ

Projemiz için gönüllü seçerken, öncelikle adayların sosyal dışlanma riski altındaki kişilerle, özellikle de çocuklar, gençler ve yaşlılarla çalışma motivasyonu bize rehberlik edecek. Gönüllülerin açık, iletişim kuran, sabırlı ve farklı kuruluşlarda çalışmak için yüksek motivasyonlu olmasını bekliyoruz. Ayrıca bağımsız olmalı ve çeşitli işler için hazırlıklı olmalıdır. Yaratıcılığı ve kendi inisiyatifimizi takdir ediyoruz.Mile, gönüllünün temel İngilizce becerilerine sahip olup olmadığı ve Lehçe öğrenmeye hazır olup olmadığı görülür ki bu, gönüllülerin günlük yaşamlarında çok yararlıdır ve izin verir.

AKTİVİTE TARİHLERİ
01/10/2020 – 30/09/2022 döneminde toplam 103 hafta

AKTİVİTE KONUMU
Lębork Polonya

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Add comment