NasılGitmiş.com

Online ve Sertifikalı Ücretsiz Temel Seviye Korece Kursu

 • Korece Kursu (Temel Seviye)Kursa kayıt olmak için TIKLAYINIZ.

Değişen ve gelişen dünyamızda teknoloji, kitle iletişim araçları vs. ile birlikte insanların ihtiyaçları ve ilgi alanları da değişmiştir. Eskiden ekonomik ve kültürel anlamda sadece batıyı takip etsek de günümüzde dünyanın bir ucu diye tabir ettiğimiz uzak doğu da ilgi odağı olmuş vaziyette. Uzak doğu denilince akla ilk gelen ülkeler Çin ve Japonya olsa da artık Türkiye’deki yatırımlarıyla Kore de aklımızın bir köşesine yerleşiyor.

Günlük hayatta kullandığımız çoğu elektronik ürün Kore menşeili (LG, Samsung, Hyundai, Kia…) ürünlerdir. Sadece ekonomi ve teknoloji alanında değil sinema ve müzik alanında da Kore yurtdışında pek çok ülkede adından söz ettirmekte. Günümüz sinemasında uyarlanan pek çok film ve tv dizileri aslında Kore yapımlarından esinlenerek yapılmıştır. (Kiralık Aşk, Çilek Kokusu, Yüksek Sosyete, Yedinci Koğuştaki Mucize, Senden Bana Kalan, Evim Sensin…) Tüm bunların yanında Kore kozmetik sektöründe de liderliğe doğru ilerlemekte. Ülkemizde de severek kullanılan pek çok Kore kozmetik markası mevcut.

Özellikle genç kesimin de severek takip ettiği Koreli sanatçılarla Hallyu akımı Kore’nin yurtdışındaki en büyük reklamlarından birisidir kuşkusuz. Koreli idoller ve yaşam tarzları, müzikleri, dansları cinsiyet ve yaş gözetmeksizin büyük bir çoğunluğun gönlünü fethetmekte. İşte tüm bu nedenlerden ötürü dünya üzerinde pek çok farklı milliyetten insan Korece öğreniyor. Korece öğrenmek biz Türkler için çok daha kolay. Çünkü Korece ve Türkçe aynı dil ailesinden -Ural-Altay Dil Ailesi- gelmektedir.

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız ve aklınızdan Korece geçiyorsa, güzel bir tercih yaptığınızı söyleyebiliriz. Kore dilinde kullanılan Hangul alfabesi diğer alfabeler gibi yavaş bir evrim sonucunda son kullanılır haline gelmemiştir. Hangul alfabesi bilinçli bir şekilde tasarlandı. Öğrenim kolaylığı hesaba katıldı. Hangul alfabesi zeki ve dil öğrenmeye meraklı bir insan için kısa sürede temel bilgilerin öğrenilebileceği bir alfabedir.

Alfabedeki harflerde, telaffuz ederken kağıda yansıtılma şekli, ağzın aldığı hareketlerden esinlenerek tasarlanmıştır. Yani özellikle yazı bakımından öğrenmesi kolay bir dil arayışı içindeyseniz Korece listenizin en başında olmalıdır. Korece öğrenmek size çok renkli ve iyi arkadaşlıklar kurma fırsatı tanıyacağı gibi, kariyer fırsatlarınızı genişletmeyi hatta kendinize başarabildiğinizi ispat ettiğinizi gösterecek. Bu konuda Korece Kursu, online eğitimler oldukça yararlı olacaktır. Enstitü tarafından online olarak sunulan Korece Eğitimi, hem dile ait önemli özellikleri anlatırken hem de farklı bir kültürü, tarihi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Korece eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Kore Dili’ne, edebiyatına ve kültürüne ilgi duyanlar,
 • Kore’de okumak isteyenler,
 • Kore’de veya Kore ile çalışmak isteyenler,
 • Kore toplumunu tanımak isteyenler.

Neler öğreneceksiniz?

Diğer Asya dilleri arasında Korece’nin yeri nedir bunu karşılaştırmalı olarak öğreneceğiz. Korece alfabesi, Latin alfabesinden farklı olduğu için öncelikle Kore alfabesini öğrenerek başlayacağız. Daha sonra Korece dil bilgisi ve kelime bilgisi öğrenerek devam edeceğiz. Kore dilini öğrenirken aynı zamanda Kore kültürü, tarihi ve toplumu hakkında da bilgi edineceğiz. 

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Diğer Asya Dilleri Arasında Korece’nin Yeri
 • Kore Alfabesi
 • Hece Oluşturma Yöntemleri
 • Korece Okuma Bilgisi
 • Korece Cümle Bitirme Ekleri
 • Korece Dil Bilgisi Konuları
 • Korece Kelime Bilgisi

Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

Korece kursunda ne öğreneceğim?

Kore kültürü dünyanın en saygılı kültürlerinden biridir, insanları çok sıcakkanlıdır. Selam verdiğiniz, günaydın dediğiniz bir Koreli sizinle uzun bir sohbet edebilir. Pratik ve linguistik açıdan incelediğiniz zaman da Kore dilinde pek çok İngilizce kelime barındırdığını görürsünüz. Hatta öyle ki, Konglish adında Korece ve İngilizce karışımı bir dilin varlığından bile söz edilmektedir. Korece kursu; önemli temel bilgileri aktarmayı hedefler. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, Kore alfabesini okuyup yazabilir. Korece temel ifadeler ile iletişim kurabilir. Kore kültürü ve tarihi hakkında temel bilgiler edinir. Kurs dersleri bittikten sonra kurs tarafından bir sertifika sınavı uygulanır. Alınan bu sertifika özellikle Kore’de yaşamayı planlayanlar için çok faydalıdır. Yeni insanlar tanımak güzel vakit geçirmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir eğitim programıdır. Özellikle Kore’de öğrenci olacak kişiler dili hızlı bir şekilde öğrenmek için kurları tercih eder.

Eğitimin hedefi ne?

Yeni teknolojilerin ürettiği iletişim araçları sayesinde insanların ilgi alanlarında da değişiklikler yaşanmaya başladı. Yeni kültürler tanımak, yeni insanlar ile tanışmak çok daha kolay bir hale geldi. Uzak doğu dendiğinde akla ilk Çin ve Japonya gelse de artık Türkiye’deki yatırımlarıyla Kore de ilgi çeken ülkeler arasına girmeyi başardı. Günlük yaşamımızda kullandığımız çoğu elektronik ürünler Kore menşeilidir. Özellikle gençlerin yakından takip ettiği Koreli sanatçıları çok daha sık görmeye başladık. Teknoloji, sanat, kozmetik derken birçok alanda karşılaştığımız Koreliler, daha fazla iletişim içinde olmamız gerekliliğini doğurdu. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda ülkemizde ve dünyada Korece öğrenmek isteyen insan sayısının artması hiç şaşırtıcı değil. Korece ve Türkçe Ural-Altay Dil ailesinden geldiği için öğrenmek bizler için zor değil. Korece Eğitimi, bu kadar ilgi görmeye başlayan bir dilin temel özelliklerini, ülke kültürünü ve insanlarını tanıtmak amacı ile kapsamlı bir eğitim vermeyi hedefliyor.

Eğitim Boyunca Neler Öğreneceksiniz?

Diğer Asya dilleri ve Korece arasındaki farklar nelerdir, eğitim bunu karşılaştırmalı olarak öğreneceğiniz bir program sunuyor. Korece alfabesi Latin alfabesinden farklıdır. Bu sebeple öncelikle Kore alfabesini öğretmekle başlamaktadır. Sonrasında diğer temel bilgilere geçilir. Korece dil bilgisi ve kelime bilgisi öğrenerek, temel iletişim becerilerini kazanacaksınız. Kore dilini öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda Kore kültürü hakkında bilgi sahibi olacak, tarihi ve toplumu ile ilgili önemli detayları öğrenmiş olacaksınız. Tüm bunların yanında yeni bir dil öğrenmenin sevinci içinde olacaksınız.

Eğitim İçeriği Nedir? Ne Kadar Sürüyor?

Eğitim Kore diline hakim, uzman kişiler tarafından online olarak verilmektedir. Toplamda 5 canlı ders ve 5 video içeriğinden oluşmaktadır. Dersler sırasında canlı grup sohbetlerine katılma şansına sahipsiniz. Eğitmen ile ders sırasında iletişim kurabilir, sorular yöneltebilirsiniz. Oldukça verimli geçen dersler tamamlandıktan sonra eğitmen tarafından ödevlendirmeler yapılır. Dersler genellikle akşam saatlerinde düzenlenir. Video erişimleri sayesinde kaçırdığınız dersleri tekrar izleme imkanı sunulur. Eğitim başarıyla tamamlandığında Enstitü bir tarih belirler ve sertifika sınavı uygular. Sertifika sonucunuza göre başarılıysanız Korece Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince ihtiyacınız olacak ekipmalar; bilgisayar, tablet ya da akıllı telefondur. Derslere erişim için aktif bir internet bağlantınızın olması önemlidir. Eğitimden ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz.

Sertifika Ne İşe Yarar?

Eğitim süresi başarıyla tamamlandıktan sonra eğitimde öğrendiğiniz bilgiler doğrultusunda Enstitü tarafından bir sınava tabi tutulursunuz. Bu sınavdan elde ettiğiniz Korece Sertifikası ile bu alandaki kariyer planınızda ya da günlük yaşamınızda önemli bir kazanım elde etmiş olursunuz. Kazandığınız sertifika özel ve resmi kurumlarda kolaylıkla iş bulma imkanı sağlayacak niteliğe sahiptir. Özellikle bu alanda mesleki gelişim hedefi olanlar, bu ülkede çalışmak ya da okumak için yaşamak isteyenler, yeni bir kültür tanımak isteyenler ve yeni insanlarla tanışmak isteyen kişiler için önemli bir belgedir. Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bu başarı sertifikası soğuk damgalı olacak şekilde katılımcılara teslim edilir. Sertifika sayesinde iş yaşamınızda önemli adımlar atabilir, sosyal yaşamınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılmalıdır?

İlk düşünüldüğünde zor gibi görünen Kore alfabesi çok kolaydır ve kısa sürede öğrenme avantajı vardır.  Bu süre kişinin ayırdığı zamana bağlı olarak birkaç gün ila birkaç hafta arasında değişebilir. Korece yazmak da bir o kadar kolaydır. Dildeki çok sayıda kelime daha küçük, tek heceli kelimelerden meydana gelir. Bu da hem dili hem de kelimeleri öğrenirken büyük kolaylık sağlar. Hangul adı verilen kendi benzersiz alfabelerini kullanana Koreliler, dünyanın en verimli alfabelerinden birini kullanıyor oldukları için oldukça şanslıdır. Bilimsel tasarımı ve kusursuz planlaması ile dil uzmanlarından övgü alan bir dildir. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda Kore dilini öğrenmek oldukça ilgi çekicidir. Bu eğitime genellikle kimler katılmaktadır, inceleyelim.

Eğitmen Kim?

Eğitim Asuhan Turhal tarafından verilmektedir. Turhal, Erciyes Üniversitesi Korece ABD mezunudur. Korece çeviri ve Korece eğitmenliği yapmaktadır. Hikâye ve şiir çevirileri alanında deneyimlere de sahiptir. Uzmanlık Alanları; Edebi çeviri ve A1-A2 düzeyi Korece öğretmenliğidir. Bir süre Kore’de de kalan Turhal, derslerde yer yer Kore kültüründen, edebiyatından ve tarihinden de bahsederek, öğrencilerine temel bilgilerin yanında ülke yaşamı hakkında bilgiler vermeyi de hedefliyor.

Nasıl Gitmiş

Add comment