ColorMag

Malta’da 1 Hafta Gençlik Değişim Projesi

  • Proje adı: “Europe Through the Eyes of an Immigrant” Gençlik Değişimi
  • Proje tarihleri: 15-23 Mart 2024
  • Proje yeri: Marsaxlokk, Malta
  • Katılımcı sayısı: 6 katılımcı

Katılımcı Profili:

– 18+ yaşında,
– İyi derecede İngilizce bilen, 7 gün boyunca gönüllü faaliyetlerde organizasyon
düzenlenmesinde aktif olarak çalışabilecek gençler ve gençlik çalışanları.

Başvuru için Tıklayınız

Gönderen Kuruluş: Adana İnovasyon Ve Aktif Gençlik
Akademisi (AIAYA)

Projenin Konusu: Proje kapsamında tasarlanan süreçlerle, genç bireylerden hükümetlere kadar her düzeyde mülteci olgusu hakkında bir farkındalık oluşacak ve mültecilere yönelik tutum ve tutumlarda iyileşmeler gözlemlenmesi amaçlanmaktadır. Siyasi nedenler, ekonomik zorluklar, savaşlar, doğal afetler, gittikleri ülkelerde karşılaştıkları sosyal ve psikolojik baskılar gibi çeşitli faktörler nedeniyle farklı ülkelere göç etmek zorunda kalan kişilerin haksız mağduriyetlerini ortadan kaldırmak hedeflenmektedir.

İnsanların toplumda var olan mültecilerle ilgili tabuları sorgulamalarını sağlamak, mültecileri güvence altına alarak birbirlerine ısınmalarını sağlamak amacıyla gençler, sınıf duyarlılığı olmadan birlikte vakit geçirebilir ve etkinlikler yapabilirler. Dezenformasyon olasılığını azaltmak ve gençlerin çevrelerinden daha önce duydukları mülteciler hakkındaki yorumlarla oluşturdukları önyargıları ve ezberleri ortadan kaldırmak amaçlanmaktadır.

Son başvuru tarihi: 15.02.2024

Proje ilanı alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Telegram grubumuz için tıkla

Instagram hesabımız için tıkla

Nasıl Gitmiş

Add comment