Nasıl Gitmiş

Kuzey Makedonya’da 41 Gün ESC Gönüllülük Projesi

Erzurum’da Gönüllü Projesi: Sivil Toplum Destekleme Derneği (SİTODED)

Proje Lideri ve Destekleyici Kuruluş: Sivil Toplum Destekleme Derneği – SİTODED / ERZURUM. Bu projede gönüllüler, ağır engelli bireyler için sosyal aktiviteler organize edecek ve uygulayacak.

Tüm Masraflar Karşılanmaktadır;

Ev sahibi organizasyon, ESC gönüllüleri için kiralık bir daire sağlamıştır. Gönüllü, aynı cinsiyetten diğer gönüllülerle odasını paylaşacaktır. Kiralık daire yeterli mobilyalara sahip olup temizlik, yemek pişirme ve çamaşır yıkama olanaklarına sahiptir. Her gönüllüye günlük 3 EUR cep harçlığı ödenecektir. Gönüllüler vizeye ihtiyaç duymaz. Seyahat masrafları, Erasmus+ mesafe hesaplayıcısına göre ESC kuralları çerçevesinde karşılanacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ:

Spesifik bir yeterlilik veya beceri gerekmemekle birlikte, katılımcılar post-konflikt ve kriz bölgelerinde gereken temel bilgi ve becerilerle donatılabilir, ev sahibi toplumda aktif katılımın önemini vurgulayabilir ve yansıtıcı ve eleştirel bir yaklaşımı teşvik edebilirler. Buna rağmen, alıcı organizasyon, topluluk yaşamı ve işbirliği konusunda iyi bir anlayışa sahip, inisiyatif almaya istekli ve farklı sosyal ve eğitimsel geçmişlerden gelen gençlerle çalışmaya hazır, motive gönüllüler aramaktadır. Açık fikirli, esnek ve yaratıcı olmalıdırlar.

Proje Süresi:

01/08/2024 – 10/09/2024

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

ESC gönüllülük projesi, ağır engelli bireyler için sosyal aktiviteler organize etmek ve uygulamak amacıyla Sivil Toplum Destekleme Derneği tarafından yürütülmektedir. Gönüllüler, kiralık bir dairede konaklayacak ve günlük cep harçlığı alacaklardır. Farklı sosyal ve eğitimsel geçmişlerden gelen gençlerle çalışmaya hazır, motive ve yaratıcı gönüllüler aranmaktadır. Başvurularınızı bekliyoruz!

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Nasıl Gitmiş

Add comment