ColorMag

Kuveyt Türk “TechTalent” 2021 Başvuruları Devam Ediyor !

Kariyer yolculuğunun ilk adımını son 3 yıldır finans sektörünün en iyi işvereni seçilen Kuveyt Türk’te atmaya hazır mısın? Kuveyt Türk çevik organizasyon yapısı, sürekli öğrenme kültürü vegüçlü çalışan deneyimi ile seni bekliyor. Her gün iyiki diyebileceğin bir kariyere sahip olmak istiyorsan durma #katılbize!

–       Kuveyt Türk TechTalent Programı Nedir?

Kuveyt Türk TechTalent programı Kuveyt Türk’ün gelecek yıllarda başarısını devam ettirecek ve daha üst seviyelere çıkaracak Bilgi Teknolojileri yeteneklerini yetiştirme programıdır.Kariyerine güncel teknolojilerile çalışan, Ar-Ge projelerinde görev alan bir yazılım mühendisi, veri analisti veya iş analisti olarak başlama fırsatı bulacaksın.

–       Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Nasıl Çalışıyor?

Kuveyt Türk, Bünyesinde bulunan iki adet Bilgi Teknolojileri AR-GE Merkezi ile Bankacılık alanında yeni teknolojilerin gelişimine öncülük etmektedir. Kuveyt Türk bünyesindeki yetenekli Bilgi Teknolojileri kadrosu ile BOA ismini verdiğimiz bankacılık platformunu geliştirmektedir. Bu sistem Türkiye’de Katılım Bankacılığı sektöründe yaygın şekilde kullanılmakta ve 20 ülkeye ihraç edilmektedir. BOA’yı geliştirirken geleneksel ve platform bankacılığından öte bulut teknolojileri,ileri düzey analitik, yapay bilgi edinimi ve biyometrik güvenlik çözümlerine odaklanılmaktadır.

2015 yılında Kuveyt Türk’ün %100 iştiraki olarak kurulan Architecht, “Finansal Teknolojiler” ve “Siber Güvenlik” alanlarında çözümler üreten  XTM, Powerfactor, ViPOS, Altın ATM gibi yenilikçi teknolojileri ihraç eden bir yazılım şirketi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kuveyt Türk tarafından Eylül 2017’de kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi Merkezi’nde startup’lara eğitim,proje bazlı mentorlük, çok lokasyonlu kuluçka hizmeti, cihaz geliştiren girişimcilereAr-Ge desteği ve bu konuda özel mentorlük gibi birçok destek sağlamaktadır.

–       TechTalent Programı için Sunulan Farklı İmkanlar Var mıdır?

·        Ücretsiz Yüksek Lisans imkanı

·        Özel TechTalent Eğitim Programı

·        Özel Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi

·        Özel Ücretlendirme

–     Bu Programa Kimler Başvurabilir?

2020 yılında üniversiteden mezunsan veya 2021 yılı içinde Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği,İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun olacaksan başvuru yapabilirsin.

–      Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Katılbize.com üzerinden bir özgeçmiş oluşturup, online başvuru yaparak bu eşsiz tecrübeye dahil olabilirsin.

–     TechTalent Olmak İçin Hangi Aşamalardan Geçeceğim?

Başvuru sonrasında kriterleri karşılaman durumunda video mülakat, genel yetenek sınavı ve kişilik envanterine katılacaksın. İlk aşamada başarılı olman durumunda online bir İngilizce sınavına dahil olacaksın. Online sınav süreçlerinden sonra keyifli ve farklı bir değerlendirme merkezi tecrübesi seni bekliyor. Bu süreçte tüm yeteneklerini ve fikirlerini göstermen gerekiyor. Bu süreçten de başarılı bir şekilde geçersen Kuveyt Türk Üst Yönetiminin yer aldığı panel mülakat deneyimi yaşayarak sürecini tamamlayacaksın.

–     Süreçler Hakkında Nasıl Bilgi Sahibi Olabilirim?

Sonucun ne olursa olsun her aşamada ayrı bilgilendirmeler gerçekleştirilecektir. Grup ve Case Study değerlendirme süreçlerine katılım sağlayan adaylara kişiye özel tasarlanan Yetkinlik Gelişim Mektubu gönderilecektir.

 –      DeğerlendirmeMerkezi Süreçlerinde Benden Ne Bekliyorsunuz?

Yeniliğe açıksan, sürekli gelişime önem veriyorsan ve analitik bakış açısına sahip olduğunu düşünüyorsan, bunları bize göstermeni bekliyoruz. Bize kendini tanıtabileceğin uygulamalarımız hazır, merak etme.

Kuveyt Türk Hakkında Merak Edilenler

–      Eğitim Olanakları

Kuveyt Turk 2017 yılında hayata geçen Bankacılık Okulu ve 6 Fakültesi ile çalışanlarına her alanda en yeni eğitimleri vermekte ve gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Gerek online, gerek sınıf içi eğitimlerle hem uzmanlık alanlarında hem de yetkinliklerinde gelişim sağlamaları için çalışanlarını desteklemektedir. Uzmanlık alanlarına göre birimler yurtdışında da eğitim alabilmektedir. MT sürecindeki çalışanlar için MBA programı ücretleri Kuveyt Türk tarafından karşılanmaktadır. AR-GE Merkezinde çalışan tüm çalışanlar devletin sunduğu özel desteklerden faydalanmakta ve Doktora eğitimlerine devam ettirmektedirler.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Nasıl Gitmiş

Add comment