ColorMag

İtalya’da 1 Hafta Eğitim Kursu Projesi

IYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği) ortağı olduğu ” Daha Çevreci Olalım” “Let’s Get Greener” isimli eğitim kursu projesi 17-25 Haziran 2024 tarihleri arasında, İtalya’nın Agrigento kentinde gerçekleştirilecek bir Erasmus+ Gençlik Hareketliliği (Gençlik Değişimi) projesidir. Bu gençlik değişimi projesinde 18-30 yaş arasında İtalya, Yunanistan, Romanya, Hırvatistan, İspanya, Türkiye ve Polonya 42 kişi yer alacak olup, IYACA adına 6 katılımcı ve 1 grup lideri katılacaktır. Projemiz; çevre, doğa, tarım ve ekoloji konularını içermektedir. 

Projenin amacı; Gençlerin kendilerini doğrudan ilgilendiren çevre sorunlarına çözüm önerilerini geliştirmek, onların katılımını teşvik etmek, desteklemek, güçlendirmek ve bu konudaki düşünce ve fikirlerini ifade edebilmeleri ve işbirliği yapabilmeleri için güvenli bir öğrenme ortamı sağlamak.Katılımcıların çevre konusunda bilgi, beceri, davranış ve yeterlilik konusundaki gelişimProjenin uygulanmasıyla, iklim değişikliğiyle ilgili çevresel sorunlarla başa çıkma konusunda farkındalık yaratma ve gerekli becerileri geliştirme ihtiyacını karşılamayı istiyoruz; Eğitimin sürdürülebilir kalkınması hakkında daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra bu önemli konulara karşı empati sahibi olmak Öncü rol oynayan gençlerin etkileşime girmesi, işbirliği yapması, tartışması, işbirliği yapması için gereken her şeyi yapma fırsatına sahip olmak.Gençler arasında kültür köprüleri oluşturmakGenç nesiller arasında gönüllülüğü ve sağlıklı yaşamı yaygınlaştırmakÇevre sorunlarına çözümler bulmak veya bulmak için ortak çalışmalar yürütmek. Gençlerin hem kişisel hem de mesleki gelişimleri için gerekli olan beceri ve yeterliliklerin geliştirilmesinde yaygın öğrenmenin önemli bir araç olarak desteklenmesi ve tanınması,Erasmus+ programı hakkında fazla bilgi edinmek, yeni ortaklıklar ve işbirliği kurmak

Katılımcılar yaygın ve sargın öğrenme metotların kullanıldığı projenin sonunda YOUTHPASS sertifikası alacaktır. Bu sertifika katılımcının kariyer planlamasına etki edebilecek önemli bir kazanımdır. Proje Association of ExchangesVolunteers Events (EURO-MED EVE) Italy (koordinatör) isimli kurumun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 

KATILIM KOŞULLARI 

Projeye aşağıdaki koşulları sağlayan veya kabul eden gençler başvuru yapabilirler. Lütfen bu koşulları sağlamıyor veya kabul etmiyorsanız başvuru formunu doldurmayınız!!! Ailenizden, Sevgilinizden veya bir kurumdan izin almak gibi bir sorumluluğunuz varsa, önce izinlerinizi alıp sonrasında başvuru yapınız. Katılımcılar için; 18-30 yaş aralığında olmakProje konusuna ilgi duyan, kendini geliştirmek isteyenProjeyi İngilizce dilinde takip edebilecek düzeyde olmak,Projeyi bir tatil veya seyahat fırsatı olarak görmeyen Proje sonunda blog/film, rapor hazırlamayı kabul edenProjeden elde ettiği kazanımları yaygınlaştıracak Faaliyetlere tam katılım sağlayabilecekSeyahat engeli olmamakAçık fikirli, yeniliklere, paylaşıma ve öğrenmeye açık olmakIYACA ile katılım/öğrenme sözleşmesi imzalamayı kabul etmek Proje öncesi faaliyetlere yönelik(kültürel gece, organizasyon tanıtımı ve araştırma) hazırlık yapmakEkonomik, Sosyal, Kültürel, Coğrafi ve Eğitimsel sebeplerle dezavantajlı olmak tercih/öncelik sebebi olabilir.

Grup lideri için, katılımcılarla aynı hedef kitle için olmakla bilrikte aşağıdaki şartlarıda taşımasıda gerekmektedir. *25-40 yaş aralığında olmalı*Geçmiş proje deyimi olması gerekmektedir*İyi derecede ingilizce bilmesi*Yaygın eğitim tecrübesi

YOLCULK ve VİZE HAKKINDA 

Yolculuk, vize, konaklama ve yemekler koordinatör kurum tarafından proje bütçesinden Erasmus+ kuralları doğrultusunda karşılanmaktadır. Proje kapsamında, seyahat sağlık sigortası, pasaport, vize başvurusu için bir şehirden başka bir şehre yapılan seyahat / konaklama vb.. masraflar katılımcının sorumluluğunda olup, proje bütçesinden karşılanmamaktadır. 

Yolculuk biletleri projeye giden tüm katılımcılarla birlikte IYACA tarafından belirlenen plan doğrultusunda alınır. Katılımcı projeye giderken tüm seyahat masraflarını yapması gerekmektedir. 

Katılımcı vize, uçak, otobüs ve tren biletlerine ait faturaların asıllarını, uçak biniş kartlarının gidiş – dönüş tamamını Ev sahibi kurum veya IYACA’ya teslim etmek zorundadır. Katılımcı yolculuk evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda, yolculuk ve vize masrafları proje kapsamında iadesini alır. Ancak katılımcı kaybettiği evrakların ödemesini alamaz. Özellikle uçak biniş kartını (boarding card) kaybeden katılımcı uçak biletinin ödemesini alamaz. Eğer katılımcı faaliyetlere tam olarak katılmaz ise koordinatör kurum katılımcının yolculuk ödemesini yapmama veya projeden tamamen çıkarma hakkı bulunmaktadır. 

Yolculuk ve Vize masrafları ödemesi, genellikle projeden 1 ay sonra yapılmaktadır. Bazen bu süre 3 ay sürebilmektedir. Bu sebeple IYACA ortak olduğu proje kapsamında gönderdiği katılımcıların yolculuk ve vize ödemesinin gecikmesinden sorumlu değildir. 

Vize başvurusu için gerekli evraklar gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu katılımcı tarafından yapılır. Katılımcı vize evraklarının neler olduğunu araştırma ve hazırlamakla yükümlüdür. IYACA projeye göndereceği katılımcıya vizesinin onaylanması konusunda garanti vermez, bu tamamen konsolosluğun yetkisindedir. 

BAŞVURU HAKKINDA 

Projede aktif olarak yer alabilecek, kendini geliştirmek isteyen, farklı toplumlardan gençlerle bilgi, beceri ve yeteneklerini paylaşmak ve öğrenmek isteyen gençler, aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurusunu yapabilirler. 

Son başvuru tarihi: 08.05.2024 saat 24.00’dır. 

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Başvuru sonuçları 09.05.2024 tarihinde tüm katılımcılara mail yoluyla bildirilir.

İlan alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. İlan www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Telegram grubumuz için tıkla

Instagram hesabımız için tıkla

Nasıl Gitmiş

Add comment