Nasıl Gitmiş

İtalya Sicilya Adasında 10 Ay ESC Projesi

Gönüllü Görevleri:

İlk ayda gönüllüler, yabancı küçükler veya yetişkinlerin barındırıldığı farklı toplulukları ziyaret ederek her bir bağlamı tanıyacaklar. Daha sonra, gönüllüler gönüllü deneyimlerini sürdürmek istedikleri topluluğu belirleyecekler. Gönüllüler, siyasi sığınmacıların ve onların entegrasyon süreçlerinin eşlik edilmesinde topluluklardaki sosyal ve gençlik çalışanlarına destek olacaklar:

  • Uluslararası koruma elde etme uygulamalarıyla ilgilenmek (polis merkezindeki randevular, göç ofisi, belediye ofisleri);
  • Sağlık uygulamalarının yürütülmesi (NHS’ye kayıt, sağlık kontrolleri, uzman tıbbi muayeneler);
  • Bölgedeki entegrasyon faaliyetleri (derneklerde, okullarda toplantılar ve atölyeler, spor turnuvaları, kültürel etkinlikler, şehir dışı gezileri, komşu bölgelerdeki kabul projeleriyle kardeşlikler, kamu etkinlikleri, vatandaşlık hakkında farkındalık oluşturma);
  • İstihdam rehberliği konusunda rehberlik.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Düzenlemeleri:

Konaklama:
4 gönüllü, tek kişilik odalarda, tüm olanaklarla donatılmış bir dairede konaklayacak. Mutfak ekipmanları, çarşaflar, battaniyeler ve havlular sağlanacak. İnternet bağlantısı sağlanacak. Daire şehir merkezinde olacak. Adres: Via Conte Ruggero, 28 Catania.

Yemek:
Yemek parası, İtalya için Erasmus+ kurallarına göre aylık 170 € olup, her gönüllünün banka hesabına aylık olarak banka havalesiyle ödenecektir. Vardiyalara göre, gönüllüler topluluklardaki yararlanıcılarla birlikte öğle veya akşam yemeği yiyebilirler.

Faaliyet Sırasında Eğitim:

Gönüllüler, Avrupa platformu OLS üzerinden çevrimiçi İtalyanca kursu alacaklar. Consorzio Il Nodo’da yabancı yararlanıcılar için sağlanan temel seviye (A0-A1) İtalyanca kursları, ESC gönüllüleri için de geçerlidir. Gönüllüler, gelişlerinden önce ve hizmetin sonunda dilsel gelişimlerini kontrol etmek için İtalyanca dil testi yapacaklar.

Oryantasyon:
Gönüllüler, İtalyan Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen varış ve ara değerlendirme toplantılarına katılmak için kayıt olacaklar.

Katılımcı Profili:

Ev sahibi organizasyonun ana çalışma alanlarına ilgi duyan: göç ve kabul, koruma ve eğitim, aile desteği, aktif iş politikaları, engellilik ve sosyal tarım. Sığınma/göç geçmişi veya sosyal zorluklar yaşayan gençlerin/ genç suçluların veya suç riski altındaki gençlerin dahil edilmesi sürecinde somut olarak çalışma isteği. Sosyal bir kooperatifin profesyonel çalışma ortamına ve Catania gibi zorlu bir kentsel ortama uyum sağlama kapasitesi.

Başvuru için tıklayınız

Faaliyet Tarihleri:
25/09/2024 – 24/07/2025 tarihleri arasında.

Faaliyet Lokasyonu:
Via Vincenzo Giuffrida 203/C, Catania, İtalya.


Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum

Nasıl Gitmiş

Add comment