NasılGitmiş.com

İtalya’ da 7 Gün Gençlik Değişim Projesi

Niceader olarak ortağı bulunduğumuz, 13-21 Eylül tarihleri arasında Lama Dei Peligni, İtalya’da gerçekleşecek olan “You Act” adlı gençlik değişim projesi için katılımcı çağrıları başlamıştır! 6 Katılımcı ve 1 Lider olmak üzere toplamda 7 kişi seçilecektir!

Tarihler: 13/09/22- 21/09/22 + seyahat günleriHedef gruplar: 18- 26 yaş (ancak 30’a kadar başvurular açık)6 katılımcı + 1 grup lideriYer: Lama dei Peligni

Yeni psikofiziksel sorunlar geliştirmeye başlarlar, örneğin eko-kaygı, eko-yas (İtalyan eko-lutto’dan), eko-suçluluk, bu konular hala çok iyi bilinmiyor; iklim kriziyle yüzleşmeye çalışan gençler, kendilerini yalnız hissediyorlar,–iklim için siyasi ve sosyal eylemlere katılım eksikliği. Gençlerin siyasete daha fazla dahil olmalarına yardımcı olun; programları hakkında bilgi yaymak sürdürülebilir kalkınma (Gündem 2030 vb.); ulusal ve uluslararası genç grupları oluşturmak çevreciler; aynı mücadele için işbirliği yapın.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Hedefler:katılımcıların iklim krizi hakkında teknik ve bilimsel bilgi geliştirmelerine yardımcı olmak; vermekakranları arasında yayabilecekleri anlaşılır bilgiler; güvenmelerine yardım etbilimde daha fazlası; STEAM yöntemleriyle bilgi edinme;-ruh sağlığı, ilgili psikofiziksel konular hakkında katılımcılar arasında farkındalık yaratmakiklim krizi; nedenleri analiz etmelerine ve bunlarla yüzleşmek için pratik çözümler bulmalarına yardımcı olun; Katılımcılara ve genel olarak gençlerin sürece dahil olduklarını hissetmelerine yardımcı olabilecek günlük eylemleri belirleyin.

Sonuçlar 17 Temmuz’da derneğimizin sosyal medya hesaplarından açıklanacaktır. https://www.instagram.com/p/Cf3NJwKDOnv/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Nasıl Gitmiş

Add comment