NasılGitmiş.com

İRLANDA’DA 12 Ay ESC Gönüllülük Projesi

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

22-30 yaşları arasındaki genç oyuncular için İrlanda’nın Newbridge şehrinde bulunan bir dayanışma projesidir. Oyuncuları değerli yeni beceriler kazanarak istihdam edilebilirliklerini artırabilmeleri için drama kolaylaştırma sürecinde eğitmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle proje, tiyatro sektöründe çalışma konusunda eğitim almış veya deneyim kazanmış genç oyunculara yöneliktir. Özellikle kendi ülkelerinde sürdürülebilir bir iş bulmayı zor bulan ve drama kolaylaştırma mesleki becerilerini geliştirmek ve uygulamak isteyenler için uygundur. Acting for Change, 12 aylık bir gönüllü programıdır. Katılımcılar Eylül 2021’in ilk haftasında İrlanda’ya varacaklar. Proje Ağustos 2022’nin son haftasında sona eriyor. Başvuru sahiplerinin bu projeye başvurmak için web sitemizdeki başvuru formunu doldurmaları gerekiyor; https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeg-jL7eiA3i8tpNJJL0L_kk3kI6vOt__gmCsckzi3opGnsSw/viewform

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Crooked House şunları öder: – İrlanda’ya uçuş ve sonunda dönüş – varsa, vize masrafları. Gönüllüleri havalimanında topluyor ve konaklama yerlerine götürüyoruz. Gönüllüler, İrlandalı bir aile ile bir aile evinde yaşıyor. Kendilerine ait odaları olacak, evi, mutfağı vb. Özgürce kullanabilecekler. Genellikle her evde aileyle birlikte sadece bir gönüllü olacak. Crooked House bunun kirasını ödüyor. Gönüllüler, her ayın başında, yemek ve yaşam masraflarını karşılamak için 450 € ‘luk bir aylık ödenek alırlar. Tüm evler işe yakın.

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Her Pazartesi günü gönüllüler, yılın büyük bölümünde 3 saat Drama Kolaylaştırma eğitimi alacaklar. Ayrıca diğer gönüllülerle kendi becerilerini paylaştıkları haftalık bir Beceri Paylaşımı yapacaklar. Çocuk Koruma ve Sağlık ve Güvenlik konularında eğitim verilecektir. Ulusal ajansımız tarafından yürütülen gönüllüler için üç eğitim oturumuna katılıyorlar. Ayrıca kültür, gençlik çalışmaları ve sosyal konularda eğitim günlerine katılabilecekler. İngilizce öğrenmede haftada 3 ücretsiz oturum olacak. Oyunculuk eğitimi verilecektir. Gençlik çalışmaları ve sosyal konularda çeşitli eğitimler verilecektir.

KATILIMCI PROFİLİ

Gönüllüler biraz drama ve tiyatro performansı deneyimine sahip olmalı ve 22-30 yaşları arasında olmalıdır. İnisiyatif alacaksınız ve kendi işinizi başlatabileceksiniz. Soğuk, karanlık ve yağışlı kışlara hazırlıklı olun. Esnek, değişken ve organik olarak yapılandırılmış ortamlarda çalışabilme. Aşağıdaki kriterlerden birine veya daha fazlasına sahip genç oyuncuları olumlu bir şekilde teşvik ediyoruz: Siz LGBTQI + iseniz; göçmen bir geçmişten veya aileniz göç etti; Kendi toplumunuzda inançlarınızla ilgili zorluklar yaşıyor olabilirsiniz; kültürel kimlik, cinsiyet, dini geçmiş (ateizm dahil).

Aktivite Tarihi: 01/09/2021 to 31/08/2022

Lokasyon: 1, Main Street, W12KV29 Newbridge Ireland

Başvuru yapmak için tıklayınız.

 

Add comment