Nasıl Gitmiş

Hayalime Ortak Ol Derneği Bursu

Burs Başvuru Koşulları:

Hayalime Ortak Ol Derneği, 2024-2025 eğitim öğretim yılında öğrencilerin eğitimde, sporda, sanatta ve teknolojide fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla Lise ve Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veriyor.

Başvuru Koşulları:

  • Hayalime Ortak Ol tarafından sağlanan burs sadece örgün eğitim kurumlarında lise veya lisans eğitimine devam eden öğrencilere yöneliktir. Önlisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin ve Açık öğretim ile eğitim veren kurumlara devam eden öğrencilerin başvurusu kabul edilmez.
  • Burs başvurusunu, örgün eğitim kurumlarında eğitimini sürdüren; Lise Hazırlık, Lise 1, 2,3,4, Üniversite Hazırlık, Üniversite 1 ve 2. sınıf öğrencileri yapabilir.
  • Akademik başarısının 100 üzerinden minimum 75 ya da 4 üzerinden minimum 3 olması (Burs başvuru tarihi itibariyle Lise Hazırlık, Lise 1. sınıf, Üniversite Hazırlık, hazırlık sınıfı olmayan kurumlar için Lise ve Üniversite 1. sınıfa başlayacak öğrencilerin not ortalaması değerlendirilirken; bitirdikleri son sınıfın ortalaması dikkate alınacaktır.)
  • Sabıka kaydının olmaması

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

Burslar, eylül ve mayıs ayları arasında (9 ay boyunca) her ayın 15’inde veya takip eden ilk iş gününde bursiyerlerin Hayalime Ortak Ol’a bildirmiş olduğu banka hesaplarına yatırılır. 

9 ay boyunca aylık 2000 TL’dir.

Hayalime Ortak Ol tarafından sağlanan burs sadece örgün eğitim kurumlarında lise veya lisans eğitimine devam eden öğrencilere yöneliktir. Önlisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin ve Açık öğretim ile eğitim veren kurumlara devam eden öğrencilerin başvurusu kabul edilmez.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Nasıl Gitmiş

16 comments