ColorMag

Fikirfeza gençlik hackathonu Başlıyor !

Sivil Düşün, gençlerin aktif vatandaşlığı tüm toplum için teşvik edecek yol ve yöntemler üretmelerine alan açmak istiyor ve bir hackathon buluşması düzenliyor. İmeceLAB desteğiyle gerçekleşecek FikirFeza Gençlik Hackathonu, fikirleriyle toplumun sorunlarına yaratıcı ve yenilikçi çözümler sunacak 15-30 yaş aralığındaki herkesin katılımına açık.

› Başvurular, 4-24 Haziran 2021 tarihleri arasında iletilebilecek.
› Jürinin değerlendirme süreci sonunda, başvuranlar arasından 150 katılımcı kabul edilecek.
› Yarışmacı takımlar, belirli bir hak alanını seçerek, ilgili alanda yaşanan sorunlara özgürce çözüm üretmeye çalışacaklar.
› Proje üretim süreci, medya, sanat, teknoloji ya da eğitim araçlarından biri seçilerek gerçekleşecek. Bu dört aracın sunduğu hangi imkanlar aktif vatandaşlığın sahiplenilmesi ve yaygınlaşmasına katkı sağlayabilir? Takımlar projelerine, bu soruya yanıt arayarak şekil verecek.

10 günlük Hackathon süreci boyunca,
› Hepimizin sorunlarına, yenilikçi stratejiler, orijinal bakış açıları ve yaratıcı fikirlerle çözüm üretin, aktif vatandaşlığın tüm toplumda sahiplenilmesi için aracı olun, ilham verin!
› Eğitim ve atölyelere katılma fırsatı yakalayın ve yeni donanımlar kazanın!
› Mentorlar ve uzman konuşmacılardan ilham alın!
› Takımınızla iş birliği içinde çalışıp üretmeyi deneyimleyin!
› Bilgi ve deneyim paylaşımı yaparak bir arada öğrenmenin yollarını keşfedin!
› Sürpriz konuklar, buluşmalar ve etkinliklerle bir arada eğlenin!

1.lik ödülü

10 bin €uro değerinde destek (görsel tanıtım malzemesi, seyahat, toplantı ve ekipman kiralama gibi alanlarda altı ay içerisinde kullanılmak üzere, Sivil Düşün tarafından verilecek ayni destek ile uzman desteğini içerir)

2.lik ödülü

7 bin 500 €uro değerinde destek (görsel tanıtım malzemesi, seyahat, toplantı ve ekipman kiralama gibi alanlarda altı ay içerisinde kullanılmak üzere, Sivil Düşün tarafından verilecek ayni destek ile uzman desteğini içerir)

3.’lük ödülü

5.000 € tutarında destek (6 ay içerisinde kullanılabilecek, görsel tanıtım malzemesi, seyahat, toplantı ve ekipman kiralama gibi alanlarda verilebilecek Sivil Düşün tarafından karşılanan destek miktarı ve uzman havuzundan gereken oradan danışman)

Başvuru yakmak için TIKLAYINIZ.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Nasıl Gitmiş

Add comment