ColorMag

Avrupa Gençlik Konferansı

Avrupa Gençlik Konferansı “Zirveye Tırmanma – Yerel düzeyde gençlerin karar alma süreçlerine katılımını kolaylaştırmak için gençlik liderlerinin kapasitelerinin artırılması” Avrupa çapında yerel düzeyde gençlik katılımı ve çalışma oturumu, gençlik delegelerini, gençlik çalışanlarını, yerel gençlik konseylerinin temsilcilerini ve benzer katılım yapılarını teşvik etmek için pratik bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlamaktadır.

Katılımcılar, gençlik çalışmaları ve gençlerin en son trendler de dahil olmak üzere karar alma süreçlerine katılımı hakkındaki bilgilerini genişletirken, kısa faaliyetleri kolaylaştırma ve bir gençlik diyalog süreci tasarlama konusundaki pratik becerilerini geliştirecekler.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Avrupa Konseyi Üye Devletlerinden birinde ikamet eden 18 ila 30 yaş arasındaki gençlik liderleri ve gençler katılabilir.

Katılımcılar İngilizce çalışabilmeli ve çalışma oturumunun tamamına katılabilmelidir.

Katılımcılar; Gençlik katılımı ve gençlik katılımı konusunda ilgili deneyime sahip olmalı ve gençlik katılımı için modeller ve yerel gençlik politikaları hakkında bilgi edinme konusunda yüksek düzeyde motive olmalıdırlar.

Varış günü 24 Nisan 2022 (tercihen 18.00’e kadar) ve ayrılış günü 30 Nisan 2022.

Tüm Masraflar organizatör kurum tarafından karşılanacaktır. Katılım ücreti 50 Euro’dur. Katılım sonunda 50 Euro ulaşım maliyetlerinden geri iade edilecektir.

Çalışma toplantısı DYPALL Ağı, Avrupa Bölgeleri Meclisi (AER) ve Avrupa Konseyi Gençlik Dairesi tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir.

Nasıl Gitmiş

Add comment