ColorMag

Litvanya Staj Programı Avrupa Cinsiyet Eşitliği Enstitüsü (EIGE)

Avrupa Cinsiyet Eşitliği Enstitüsü (EIGE), bir AB Üye Devletinin veya bir EFTA ülkesinin ya da IPA’ya uygun bir ülkenin vatandaşı olan mezunlar için Sosyal Yardım ve Katılım Biriminde altı ay süren staj fırsatları duyurur. Stajlar, Enstitü’nün Litvanya’nın Vilnius kentindeki tesislerinde yapılmaktadır.

Staj, üniversite mezunlarına iletişim, halkla ilişkiler, uluslararası çalışmalar, Avrupa çalışmaları, siyaset, sosyal politika veya benzeri alanlarda genel olarak AB çalışmalarında ve özel olarak EIGE çalışmalarında deneyim kazanma imkanı sunacaktır.

Adaylar, kendilerine atanan belirli görevlerin seçilen adaya gönderilen teklif mektubunda tanımlanacağını not etmelidir. Stajyerin görevleri, stajyerliğin başlamasından sonra daha da uyarlanabilir. Kursiyerden, hizmetin ihtiyaçlarına, profiline ve deneyimine bağlı olarak diğer faaliyet alanlarında yardımcı olması istenebilir.

Seçilen stajyerin tüm staj süresi boyunca bir staj danışmanı olacaktır.

Stajlar temel olarak şunları amaçlar:

  • Sosyal Yardım ve Katılım Birimi tarafından kapsanan Enstitü çalışmalarının kilit alanlarında (özellikle paydaş ilişkileri, iletişim ve bilgi yönetimi) iş başında eğitim deneyimi sağlamak;
  • Çalışmalar veya çalışma hayatı boyunca edinilen bilgileri genişletmek ve uygulamak;
  • AB kurumları ve kurumları hakkında pratik çalışma bilgisi sağlamak;
  • Stajyerlerin bir AB ajansı bağlamında iş deneyimi kazanmalarını sağlamak.

Son başvuru tarihi: 26 Temmuz 2023 

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Nasıl Gitmiş

Add comment