Nasıl Gitmiş

Ankara’da 5 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu

“Adapt New Climate: Youth Empowerment” projesi, iklim değişikliğinin çevresel etkilerinden ziyade gençlerin yaşamları üzerindeki fiziksel, ruhsal, ve sosyo-ekonomik etkilerini ele alıyor. İklim değişikliğine uyum, gençlerin ve topluluklarının değişen iklim koşullarına adapte olmalarını içeren bir süreçtir. Bu süreçte gençleri, sahip oldukları beceriler ile kilit bir aktör olarak görmekteyiz.

Gençlerin iklim değişikliğine uyum sürecinde liderlik yapmaları, sürdürülebilirlik ve çevresel adalete odaklanmaları, topluluklarını bilinçlendirmeleri ve yenilikçi çözümler üretmeleri, küresel düzeyde iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir rol oynayacak.

Climate Policy Intervention Camp

Proje kapsamında 19 – 20 – 21 – 22 – 23 Temmuz 2024 tarihleri arasında “Climate Policy Intervention Camp / İklim Politikalarına Müdahale Kampı” eğitim programı düzenlenecek. Bu eğitim, Ankara’da Altınel Otel’de gerçekleştirilecek ve gençlere iklim değişikliğine uyum konusunda teorik bilgi sağlayarak bireysel farkındalık yaratma, akran öğrenimi ve bilgi transferi ile adaptasyon sürecine hazırlık gibi hedefler doğrultusunda uzman eğitmenler tarafından sertifikalı eğitimler verilecektir.

Katılım Şartları

Programa katılmak isteyen gençlerin;

  • 18-30 yaş aralığında olmaları,
  • İklim değişikliği ile ilgili çeşitli araştırma, etkinlik, çalışma ve faaliyetlere katılım sağlamış olmaları veya
  • İklim değişikliği ve uyum konusu ile ilgili araştırma yapmaya istekli olmaları gerekmektedir.

Programın Amaçları ve Faydaları

Bu eğitim programı, bir iklim değişikliği ile mücadelede somut adımlar atmak isteyen herkesi bir araya getiren bir fırsattır. Katılımcılar, iklim politikalarına yönelik etkin çözümler üretmeyi, yerel ve küresel düzeyde iklim konusunda politika yapıcılara yönelik farkındalık yaratmayı amaçlayan eğitimler alacaklar. Ayrıca, çevre dostu projeler geliştirmek, sürdürülebilirlik stratejileri üzerine çalışmak ve karar alıcılarla politika metni oluşturmak isteyen bireyler için büyük bir fırsat sunuyor.

Eğitim programı, gençlere iklim değişikliğinin farklı ülkeleri nasıl etkilediğini uygulamalı olarak anlama imkanı verirken, bu alanda kendi projelerini geliştirmek isteyen girişimciler ve araştırmacılar için profesyonel bir gelişim fırsatı da sunmaktadır.

Temel Hedefler

  • İklim değişikliğine uyum konusunda daha iyi bilgilendirilmiş gençler yetiştirmek,
  • İklim değişikliği ile mücadelede toplum temelli uyum önlemlerinin artırılmasına katkı sağlamak,
  • İklim değişikliğine uyum sağlamanın aciliyeti ve önemi konusunda farkındalık yaratmak,
  • Türkiye ve Avrupa’nın dört bir yanından katılacak olan gençler arasında çok kültürlü ve canlı bir ortamda nasıl harekete geçeceklerini öğretmek.

Eğitim programın katılmak için TIKLAYINIZ.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Nasıl Gitmiş

1 comment