Nasıl Gitmiş

Amerika Hurford Liderlik Programı

Liderlik Becerilerinizi Geliştirmeye Hazır mısınız?

Küresel gençlik liderleriyle tanışmak ve liderlik yeteneklerinizi geliştirmek ister misiniz? Hurford Gençlik Bursu, 1 Haziran’dan itibaren başvuruları kabul etmeye başlıyor. Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2024’tür. Bu program, genç demokrasi aktivistlerinin potansiyelini açığa çıkararak liderlik becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Hurford Liderlik Programı kapsamında, genç aktivistler Dünya Hareketi Sekreterliği’nde üç ay geçiriyorlar. Bu süre zarfında, küresel bağlantılarını genişletme, dünya çapındaki demokrasi hareketlerinden diğer aktivistlerle deneyim paylaşımı yapma ve Dünya Demokrasi Hareketi’nin gelişimine katkıda bulunma fırsatı buluyorlar. Hurford Gençlik Üyeleri, stratejik toplantılara katılarak araştırma yapar ve önemli demokrasi meseleleri üzerine sunumlar, çevrimiçi tartışmalar ve bilgi paylaşım oturumları düzenler.

Programın başarıyla tamamlanmasının ardından, bursiyerler Hurford Gençlik Bursu Mezunlar Ağı ile iş birliği yaparak, gençlik ile ilgili etkinliklerde liderlik etmeleri için bölgesel veya ulusal odak noktası olarak görev alırlar. Hurford Gençlik Burs Programı 2025, tüm masrafları karşılayan uluslararası bir gençlik değişim programıdır. Burs, program süresi boyunca aşağıdaki masrafları karşılar:

  • Yaşam giderleri için aylık maaş
  • Sağlık sigortası
  • Washington, D.C.’ye gidiş-dönüş uçak biletleri
  • İnternet ve e-posta erişimi dahil tam donanımlı ofis
  • Bursla ilgili uzun mesafe telefon görüşmeleri için sınırlı bütçe

Genç aktivistler, program aracılığıyla küresel bağlantılarını genişletirken, dünya çapındaki demokrasi hareketlerinden diğer aktivistlerle deneyimlerini paylaşma ve Dünya Demokrasi Hareketi ile Dünya Gençliği’nin gelişimine katkıda bulunma fırsatı yakalarlar.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Hurford Gençlik Bursu İçin Uygunluk Kriterleri:

  • Her ülkeden başvuruya açıktır.
  • 30 yaşından büyük olmamak gerekmektedir.
  • Demokratik aktivizme ve dünya genelinde demokrasinin ilerlemesine ilgi göstermelidir.
  • Sivil toplum kuruluşlarına bağlı gençlerin başvuruları özellikle teşvik edilmektedir.
  • Programa katılım için İngilizce bilgisi önemli bir ön koşuldur.

Hurford Gençlik Bursu’na başvurarak, liderlik becerilerinizi geliştirebilir ve dünya çapındaki genç liderlerle bağlantı kurabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve başvuru için Hurford Liderlik Programı başvuru sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Nasıl Gitmiş

Add comment