ColorMag

81 İlde Seyahatsever Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl başlattığı ‘Seyahatsever’ projesi kapsamında 18-30 yaş grubu gençler, KYK yurtlarında ücretsiz bir şekilde konaklayabilecek. Temmuz ayı içerisinde başlaması beklenen proje, eylül ayına kadar devam edecek.

Geçtiğimiz yıl 325 bin gence ücretsiz konaklama imkanı sunan “Seyahatsever Projesi”, 18 ve 30 yaş arasındaki kişilere yaz aylarında hem konforlu hem de bütçe sarsmayan bir tatil fırsatını beraberinde getirdi. Yoğun talep gören projenin bu yıl da 15 Temmuz Temmuz’da başlayacak.

SEYAHATSEVER PROJESİ NEDİR?

Seyahatsever projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın seyahat edecek olan gençlere Bakanlığa ait yurtlarda ücretsiz konaklama imkanı sunan bir proje olarak biliniyor.

SEYAHATSEVER PROJESİ YAŞ SINIRI KAÇ?

Seyahatsever Projesi, 18-30 yaş arasında olan gençleri kapsıyor. 

SEYAHATSEVER PROJESİ ŞARTLARI NELER?

Yaz boyunca sürecek olan projede ücretsiz olacak yurtlardan yararlanmak için öğrenci olma şartı da aranmıyor.

Konaklama için yurt müdürlüğüne en az bir gün öncesinden ad, soyad ve TC kimlik numarası ile rezervasyon yapmak gerekiyor

Bir ilde en fazla 5 gece konaklama yapılabiliyor.

Konaklama için ilk giriş saati 13.00 olarak belirlendi. Odanın boşaltılacağı gün ise en fazla 13.00’e kadar çıkış yapılabiliyor.

Konaklama süresince en erken yurttan çıkış saati 05.00’te ve yurtlara en son giriş saati 01.00 olacak.

Her gün temizlik yapılması amacıyla saat 13.00-17.30 arası odalar boşaltılacak. Huzur bozucu davranışlarda bulunanların misafirlikleri sonlandırılacak.

SEYAHATSEVER PROJESİ NE ZAMAN BİTİYOR?

GSB Seyahatsever Projesi 15 Temmuz ile 5 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak. Daha fazla bilgi almak için ALO GSB hattı olan 444 0 472 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

SEYAHATSEVER PROJESİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Seyahatsever Prohesi başvuruları Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde olan https://seyahatsever.gsb.gov.tr/ adresinden yapılmaktadır. 

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Instagram hesabımız için tıkla
-Telegram grubumuz için tıkla

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Nasıl Gitmiş

Add comment