ColorMag

35 Bin Gençe Ücretsiz Avrupa Turu DiscoverEU

Avrupa Birliği DiscoverEU programı kapsamında aralarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da bulunduğu 35 bin genç için trenle ücretsiz Avrupa turu düzenleyecek.

18 yaşında ve AB Üye Devletleri’nden birinde veya Erasmus+ ile ilişkili üçüncü ülkelerden birinde ikamet ediyor musunuz? Avrupa’yı keşfetmek için hazırlan!

Bu Nisan 2024, Avrupa Gençlik Haftası genç Avrupalıları kutluyor! Avrupa seçimlerine 2 ay kala, size gelecek için “Vizyonunuzu Seslendirme” şansı veriyor. Yakınınızdaki etkinlikleri bulmak için haritaya göz atın!

16 Nisan 2024 saat 12:00:00 (Brüksel saati ile öğlen) ile 30 Nisan 2024 saat 12:00:00 (Brüksel saati ile öğlen) arasında gerçekleşecektir.

DiscoverEU Nedir ?

DiscoverEU, Avrupa’nın çeşitliliğini keşfetme, kültürel mirasını ve tarihini öğrenme ve kıtanın her yerinden insanlarla ilişki kurma fırsatı sunan Erasmus+ programının bir faaliyetidir.

Size seyahat kartı verilecek ve ağırlıklı olarak demir yolu ile seyahat edeceksiniz. Adalarda ya da uzak bölgelerde yaşayan kişiler için olan kurallara bakın.

Seçilen bir gezgin olarak kültürel ziyaretler, öğrenme faaliyetleri, spor, yerel ulaşım, konaklama ve yemek ile ilgili indirimler için bir DiscoverEU Avrupa Gençlik Kartı alacaksınız.

Başvurabilmek için:

  • 01 Temmuz 2005 (dahil) ve 30 Haziran 2006 (dahil) tarihleri arasında doğmuş olmalı;
  • çevrim içi başvuru formunda doğru kimlik kartını (ID), pasaport veya ikamet kartı numarasını tamamlamış olmalı;
  • Aşağıdaki ülkelerden birinin vatandaşı olmalı veya ikamet* etmeli:
    • denizaşırı Ülkeler ve Bölgeler (OKT’ler) dahil olmak üzere Avrupa Birliği Üye Devletleri’nden biri, veya
    • Erasmus+ programına katılan üçüncü ülkelerden biri: İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye.

Daha fazla bilgi için Kurallar bölümü “2. Kimler başvurabilir?” başlığını inceleyebilirsin.

Gençlere Ücretsiz Avrupa Turu DiscoverEU Başvuru için Tıklayınız

İlan alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. İlan www.nasilgitmis.com sorumluluğunda değildir. Detaylı bilgi almak için lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

Bizi takip etmeyi unutma! 
-Telegram grubumuz için tıkla

Instagram hesabımız için tıkla

Nasıl Gitmiş

Add comment