NasılGitmiş.com

Stanford Üniversitesi’nden Ücretsiz Dersler

Stanford Üniversitesinden ücretsiz abileceğiniz dersleri sizin için derledik. Derslere ulaşmak için platforma üye olmanız gerekiyor.

1-Algorithms: Design and Analysis, Part 1

Açıklama: Bu kursta algoritma tasarımının birkaç temel ilkesini öğreneceksiniz. Hızlı sıralama, arama ve çarpma uygulamalarıyla böl ve yönet tasarım paradigmasını öğreneceksiniz. Bağlantı bilgilerinin nasıl hesaplanacağı ve en kısa yollar gibi, grafiklerde hesaplama için son derece hızlı birkaç ilkeli öğreneceksiniz. Son olarak, bilgisayarın “bozuk paraları çevirmesine” izin vermenin zarif ve pratik algoritmalara ve veri yapılarına nasıl yol açabileceğini inceleyeceğiz. Şu gibi soruların yanıtlarını öğrenin: Yığınlar, karma tablolar, çiçek filtreleri ve dengeli arama ağaçları gibi veri yapıları aslında nasıl çalışıyor? QuickSort neden bu kadar hızlı çalışıyor? Grafik algoritmaları bize Web’in ve sosyal ağların yapısı hakkında ne söyleyebilir? Tıklayınız.

2-Karşılaştırmalı Demokratik Kalkınma Bölüm I:

Açıklama: Demokratik Kalkınma, demokrasinin gelişmesini ve sağlamlaşmasını besleyen ve engelleyen politik, sosyal, kültürel, ekonomik, kurumsal ve uluslararası faktörlerin geniş ve giriş niteliğinde bir araştırması olarak tasarlanmıştır. Her faktör, çeşitli farklı ulusal deneyimlere referansla tarihsel ve karşılaştırmalı perspektifte incelenecektir. Gelişmekte olan veya ileriye dönük demokrasilerdeki öğrencilerin kendi ülkelerinde demokrasiyi inşa etmeye veya geliştirmeye yardımcı olmak için sınıftaki teorileri, fikirleri ve dersleri kullanacakları umulmaktadır.

Bu ders öncelikle, bazı akademik geçmişe veya siyaset bilimi veya sosyal bilimlerde hazırlıklara sahip, kolej veya ötesinde olan bireyler için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, üniversite öğrencileri, ikinci ve kolej düzeylerindeki eğitmenler, hükümet yetkilileri, kalkınma uzmanları, sivil toplum liderleri, gazeteciler, blog yazarları, aktivistler ve geniş bir yelpazede yer alan bireyler dahil olmak üzere farklı uluslararası bir kitle için erişilebilir ve yararlı olmayı amaçlamaktadır. demokrasinin gelişmesi ve derinleştirilmesi ile ilgili faaliyet ve meslekler. Tıklayınız.

3-Nanoteknoloji

Açıklama:
Sürekli güncellenen bu kursta, nanoteknolojiye – özellikle tek tek atomların ve moleküllerin manipülasyonu olmak üzere, 100 nanometreden daha küçük boyutlar ve toleranslarla ilgilenen teknoloji dalına aşina olacaksınız. Eczacılık ve sağlık hizmetlerinden elektroniğe ve enerjiye kadar sayısız alanda kullanılan nanoteknoloji araçları, malzemeleri ve süreçleri hakkında bilgi edineceksiniz. Stanford’un Nanofabrikasyon Tesisi [SNF], Nano Paylaşılan Tesisler [SNSF], Malzeme Analiz Tesisi ve Çevresel Ölçüm Tesisi dahil tesislerde laboratuar içi ve uygulamalı eğitime hazırlık aşamasında ekipman ve süreçlerle ilgili temel bilgiler edineceksiniz.

Öğreneceksiniz:

Nano ölçekte malzemeleri imal etmek ve karakterize etmek için kullanılan araçlar ve süreçler hakkında
Bir mikroskobu çalıştırmak ve sorun gidermek ve çeşitli görüntü yakalama yazılımlarını kullanmak için
Araştırmanız için x-ışını fotoelektron spektroskopisinin (XPS) veya taramalı elektron mikroskobunun (SEM) doğru olup olmadığını belirlemek için.Tıklayınız.

-Ücretsiz alabileceğiniz diğer dersleri görmek için lütfen tıklayınız.


Add comment