NasılGitmiş.com

Sırbistan’da 8 Gün Gençlik Değişim Projesi

Tarih: 7-16 Temmuz 2022,
Yer: Avala, Sırbistan
Katılan Ülkeler: Sırbistan, Almanya, Finlandiya, İtalya ve Türkiye

Yalnızlık duygusu kişinin sosyal ihtiyaçları karşılanmadığında ortaya çıkar. Gençlerin hayatlarındaki değişimler genelde yalnızlık hislerinin kaynağıdır. Bu proje ile gençler arasında özellikle son yıllarda yaşanan küresel seviyedeki değişimler yüzünden daha da artan yalnızlık duygusu, mental zorluklar ve kaygı konuları ele alınacaktır. Kazanacakları farkındalıkla hem kendi hayatlarında hem de evlerine döndüklerinde çevrelerindeki gençlerin hayatlarına pozitif etki yaratmalarını amaçlayan aktiviteler projeye dahil edilmiştir.

Katılımcı Profili: 18-30 yaş arasında olmak, projenin tüm aktivitelerine katılabilecek, faaliyetler sırasında ve daha sonra kendi local topluluğunda workshop yürütebilecek, proje konusu hakkında bilgi/ilgi/deneyimi olan, en az orta seviyede İngilizce dil bilgisine ve becerisine sahip genç dahil edilecektir.

Proje sırasında yeme-içme ve konaklama masrafları ev sahibi organizasyon tarafından karşılanacaktır. Projenin seyahat bütçesi 275 EUR’dur. Geri ödemesi ise bütün biletlerin koordinatörlere ulaşmasının ardından 1 ay içinde %50si geri ödenecek; diğer %50 ise projenin final raporunun Ulusal Ajans tarafından onaylanmasını takiben yapılacaktır.

Başvuru için:

https://forms.gle/tb5rT9E9SAnyfpPk8

Başvurularınızı 30 Mayıs 2022 saat 17:00’a kadar yapabilirsiniz. Katılımcı seçimleri başvuru kurallarına uygun ve eksiksiz başvuru yapan adaylar arasından yapılacaktır. Detaylı infopack başvurusu olumlu sonuçlanan katılımcılar ile paylaşılacaktır.

Nasıl Gitmiş

Add comment