NasılGitmiş.com

İşaret Dili Eğitimi

İşaret Dili Nasıl Kullanılır?

Dünya nüfusunun yüzde 10’unu işitme engelli bireylerin oluşturduğu bilinmektedir. Türkiye nüfusunun ise yüzde 12’si işitme engelli bireylerden meydana gelmektedir. Ülkemizde hem örgün eğitim hem de özel eğitim kurumları müfredatında bulunan İşaret Dili Eğitimi, Türkiye’nin birçok bölgesinde yer alan kurumlarda kullanılmaktadır. İşitme Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için ilk adım olan İşaret Dili, sosyalleşme, sağlık, eğitim, ifade ve düşünce özgürlüğü gibi pek çok alanda empatik bir yaklaşımın da anahtarıdır. El abecesi ile başlayan işaret dili, İşaret Dili Eğitimi ile birlikte üst seviyeye taşınmaktadır. 

Sertifika Süreci:

İşaret Dili Eğitimi’nde sertifika almak için 119 TL basım ücreti ödemeniz gerekiyor. Ücretsiz eğitimlerden hiçbir bedel talep edilmediği için sertifikanın basım maliyetini ödenmesi gerekmektedir. Bu maliyetler üniversite ve uluslararası kuruluşların; onay, imza ve operasyonel süreçleri için fiziki sertifikaya talep ettiği bedellerden oluşmaktadır. Bu nedenle sizlerden sadece “sertifika basım ücreti” talep edilmektedir. Bunun dışında kargonuz tarafınıza ücretsiz bir şekilde ulaşmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için TIKLAYINIZ

Boğaziçi Enstitüsü onaylı sertifikanız ve uluslararası geçerli Cardcert sertifikanız adresinize fiziki olarak gönderilecektir. Üniversite onaylı sertifikanızı ise e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sertifikanızın e-Devlet sisteminde görülme süresi, sertifikanın oluşturulmasından sonraki 20 gün içindedir.

Nasıl Gitmiş

Add comment