NasılGitmiş.com

DiscoverEU Avrupa’yı Keşfedin

18 yaşında ve AB Üye Devletleri – Erasmus+ program ülkelerinden birinin vatandaşıysanız DiscoverEU Avrupa’yı Keşfedin? DiscoverEU, Erasmus+ Programı ailesinin bir parçası olmaktan ve 2022 Avrupa Gençlik Yılı’na daha birçok seyahat bileti ve fırsatıyla katkıda bulunmaktan gurur duyuyor!

DiscoverEU, size öğrenme deneyimleri yoluyla Avrupa’yı keşfetme fırsatı veren Erasmus+ programının bir eylemidir. Ağırlıklı olarak demiryolu ile seyahat ederek (adalarda veya uzak bölgelerde yaşayanlara izin veren istisnalar vardır), Avrupa’nın nefes kesici manzaralarını ve çeşitli şehir ve kasabalarını keşfedeceksiniz. Her yıl gerçekleşen iki başvuru turu sırasında başvurabilirsiniz. Başarılı başvuru sahiplerine seyahat kartı verilir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

DiscoverEU size Avrupa’nın çeşitliliğini keşfetmenize, kültürel mirası ve tarihi hakkında bilgi edinmenize ve kıtanın her yerinden insanlarla bağlantı kurmanıza olanak sağlayacak bir seyahat deneyimine katılma fırsatı sunuyor. Ayrıca DiscoverEU, genç bir insan olarak bağımsızlık, güven ve diğer kültürlere açıklık gibi geleceğiniz için değerli yaşam becerileri geliştirmenizi sağlar.

Haziran 2018’deki ilk başvuru turundan bu yana 130.000’den fazla gence seyahat kartı verildi. Bu seneki başvurular 7 Nisan 2022 Perşembe 12:00 (CEST) ile 21 Nisan 2022 Perşembe 12:00 (CEST) arasında gerçekleşecek.

DiscoverEU artık Erasmus+ Program ailesinin bir parçası! Yenilikleri tanıyın ve ufkunuzu her zamankinden daha fazla ülkeye genişletin.

Başvuru Kriterleri

  • 1 Temmuz 2003 (dahil) ile 30 Haziran 2004 (dahil) arasında doğmuş olmak;
  • çevrimiçi başvuru formunda doğru kimlik (kimlik), pasaport veya yasal ikamet kartı numarasını doldurun;
  • seçim kararı sırasında aşağıdaki ülkelerden birinin yasal olarak ikametgahı* olmak:
    – Denizaşırı Ülkeler ve Bölgeler (OCT’ler) dahil olmak üzere Avrupa Birliği Üye Devletlerinden biri veya
    – Erasmus+ programıyla ilişkili üçüncü ülkelerden biri: İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye.

Nasıl Gitmiş

Add comment