NasılGitmiş.com

Agora Burs Programı

Agora, Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin demokrasi programı altında, toplumsal sorunlara ve insan hakları konularına ilgili, gönüllülük potansiyeli yüksek ve toplumsal güçlenme için sorumluluk almak isteyen üniversiteli gençler için oluşturulan yepyeni bir burs programı.

Programın hedefi, katılımcılarının maddi zorluk yaşamadan hem eğitimlerine devam etmesine hem de insan hakları ve sivil toplum alanında deneyim kazanmalarına katkı sağlamaktır.

2022 – 2023 dönemi için başvurular 29 Nisan 2022 tarihinden itibaren online olarak yapılabilecektir.

Son başvuru tarihi 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü mesai saatidir.

Başvurular;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,
  • YÖK tarafından tanınmış bir Türkiye üniversitesinin lisans programında kayıtlı,
  • Toplumsal konulara duyarlı, insan hakları ve sivil toplum konularında çalışma motivasyonu olan 18 – 25 yaş atası gençler tarafından yapılabilmektedir.Başvurular bu sayfadan sadece online olarak yapılabilmektedir.

Başvuruların ön değerlendirmeleri Ağustos ayı içinde yapılacak olup, mülakat görüşmesine hak kazanıp kazanmadığınız 31 Ağustos 2022 Çarşamba mesai bitimine kadar e-posta adresinize bildirilecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Agora’da seni neler bekliyor?

Agora 10 aylık bir öğrenme programıdır.

Burs hak kazanan öğrenciler 2 sömestr (10 ay) boyunca aylık 2750TL olarak alacakları burs miktarının yanında, insan hakları ve sivil toplum konularıyla ilgili interaktif bir öğrenme ortamına dahil olacaklar.

Nasıl Gitmiş

Add comment